Užmirštieji / Oblivion

Filmas: Oblivion (2013) USA
Žanras:
Fantastinis, Mokslinis, Trileris
Režisierius:
Joseph Kosinski
Aktoriai:
Tom Cruise, Morgan Freeman, Andrea Riseborough, Nikolaj Coster-Waldau, Zoe Bell ir kt.
Trukmė:
1 val. 35 min

Režisieriaus Joseph Kosinski fantastinis filmas ,,Oblivion“ pastatytas pagal jo paties grafinio romano tuo pačiu pavadinimu scenarijų, bendradarbiaujant su Arvid Nelson.

Veiksmas vyksta tolimoje Žemės planetos ateityje. Žmonės jau seniai nebegyvena ant jos paviršiaus, nes ji yra nuniokota ateivių ir netinkama gyventi, todėl jie persikėlė į padebesius. Tačiau laikas nuo laiko, nors tai ir pavojinga, jie nusileidžia ant planetos paviršiaus.

Pagrindinis filmo herojus Džekas (akt. Tom Cruise), buvęs bebaimis, užgrūdinto charakterio karys, taiso zodus, apsaugančius Žemės paviršių. Kai vienas iš jo prižiūrimų zondų sugedo, Džekas nusileidžia į Žemę ir aptinka erdvėlaivį, kuris, matomai, patyrė katastrofą. Apžiūrėjęs radinį, kabinoje jis randa nepažįstamą merginą ir iš jos daug ką sužino naujo. Pasirodo, prieš daugelį metų ji dalyvavo misijoje į Marsą. Džeką pradeda kankinti abejonės dėl visko, kuo jis tikėjo ir tuo, ką suprato. Pasirodo, kad už esamo jo gyvenimo virš Žemės ir suniokotos planetos slypi kažkas daugiau.