Supermėnulio pasirodymo metu astronomas-mėgėjas užfiksavo NSO

2014 rugpjūtis

01_Supermenulio_pasirodymas_Saltinis_tainy_net

Daugelis žmonių visame pasaulyje rugpjūčio pradžioje atidžiai stebėjo ,,supermėnulį“ – retą akimirką, kai mūsų palydovas labiausiai priartėja prie Žemės. Kaip teigia Geoffas Chesteris, JAV karinių jūrų laivyno observatorijos atstovas, skirtingai nei Saulės užtemimai ir kiti dangaus įvykiai, „supermėnulis“ pasirodo kas trylika mėnesių ir aštuoniolika dienų. Tuo momentu Mėnulis būna ypatingai ryškus ir didelis, todėl šis įvykis vadinamas „supermėnulio“ pasirodymu.

Tačiau šį kartą reginys tapo kvapą gniaužiančiu. Danguje pasirodęs Mėnulis atrodė didžiausias ir ryškiausias, kokį teko stebėti per 20 metų – 30 proc. didesnis ir 14 proc. ryškesnis nei įprastai. Taip nutinka tik tuo atveju, jei Mėnulio pilnatis sutampa su jo perigėjumi arba periheliu.

Šio reginio metu vienam iš astronomų-mėgėjų Mirror neįtikėtinai pasisekė. Jis teigia, kad užfiksavo praskrendantį NSO. Paviešintoje medžiagoje neįprastai didelio Mėnulio ,,pakraštyje” matosi sparčiai praskrendantis keistas objektas.

02_Supermenulis_Nuotr_Oleg_Artemyev

Žurnalistai mano, kad tai pats didžiausias NSO, užfiksuotas šiemet. Šios medžiagos autorius ir pats teigia, kad nežino ką jam pavyko užfiksuoti: ,,Kaip ir daugelis astronomų-mėgėjų, aš negalėjau praleisti ,,supermėnulio“ pasirodymo. Tačiau atidžiai išnagrinėjęs užfiksuotus kadrus, juose pamačiau kažką keisto. Niekaip negaliu suprasti kas tai. Erdvėlaivis? Ar kažkas kita? Ką manote? “- Su tokiu klausimu jis paskelbė vaizdo įrašą YouTube interneto auditorijai. Vertėtų pažymėti, kad video hostingo vartotojai tai pat neturi pagrįstų versijų – ką pavyko mėgėjui astronomui užfiksuoti. Vienas iš jų teigė, kad tai greičiausiai paukštis.

Kaip ten bebūtų, bet šis NSO nebuvo vienintelis keistas kosminis objektas, pastebėtas per paskutiniuosius kelis mėnesius. Ne per seniausiai Mėnulyje užfiksuotas ,,ateivio siluetas.“ „Wowforreeel“ vartotojas į internetą įkėlė vaizdo klipą, kuriame nurodomos ir keisto objekto koordinatės.