Senovės paslapčių pėdsakais – Sahasralinga

2017 gegužė

01_Sahasralinga_©universe_tss_su

Archeologinis kompleksas, vadinamas Sahasralinga, yra išsidėstęs Shalmala upėje, Indijos Karnatakos valstijoje. Kai ateina vasara ir vandens lygis upėje nukrenta, čia suplaukia šimtai piligrimų, nes ši vieta laikoma šventa. Vanduo apnuogina daugybę paslaptingų akmeninių figūrų, išlikusių nuo neatmenamų laikų – lingamus. Lingamas arba lingas – aukščiausias meditacijos ir pagarbos objektas, atstovaujantis Viešpatį Šivą, vieną populiariausių hinduizmo dievų. Tai Šivos simbolis. Nors kilmė neaiški, bet jis siekia neatmenamus laikus. Upėje ir jos pakrantėse yra daugiau nei tūkstantis lingų, išraižytų ant akmenų.

Istorikų nuomone, lingai buvo išraižyti akmenyse 1678-1718 metais pagal Karnatakos karaliaus Sadashivaraya paliepimą. Jis garbino Viešpatį Šivą. Legenda pasakoja, kad karalius daugelį metų neturėjo palikuonių, todėl pažadėjo savo dievui, kad jei susilauktų vaiko, tada išdrožtų iš akmenų tūkstantį lingų. Po kiek laiko karaliui gimė duktė. Todėl upės Shalmala pakrantėse buvo sukurti sahasralingai. Ant upės akmenų be lingų yra ir kitos meninės formos, taip pat figūros, vaizduojančios jaučius, kurie turi didelę simbolinę prasmę tradicinėje Indijos kultūroje.

02_Sahasralinga_©ok_ru 03_Sahasralinga_©universe_tss_su 04_Sahasralinga_©universe_tss_su 05_Sahasralinga_©universe_tss_su 06_Sahasralinga_©universe_tss_su 07_Sahasralinga_©universe_tss_su 08_Sahasralinga_©universe_tss_su 09_Sahasralinga_©universe_tss_su 10_Sahasralinga_©universe_tss_su 11_Sahasralinga_©universe_tss_su 12_Sahasralinga_©universe_tss_su 13_Sahasralinga_©universe_tss_su 14_Sahasralinga_©universe_tss_su 15_Sahasralinga_©universe_tss_su 16_Sahasralinga_©universe_tss_su 17_Sahasralinga_©universe_tss_su 18_Sahasralinga_©universe_tss_su 19_Sahasralinga_©universe_tss_su 20_Sahasralinga_©universe_tss_su 21_Sahasralinga_©universe_tss_su