Romona Keveza

2011 gruodis

Amerikiečių dizainerė Romoma Keveza, puošianti ne vieną Holivudo žvaigždę, ne vieną žinomą asmenį, vertinama ne tik kaip perspektyvi modeliuotoja vestuvinių suknelių srityje, bet ir proginių bei vakarinių suknelių kūrime. Gimusi Kanadoje, baigusi universitetą, kuriame studijavo dailę, ji iš karto atidarė vakarinių suknelių parduotuves Kanadoje, Vašingtone ir kurį laiką kūrė bei modeliavo aukštuomenės ponioms progines sukneles. Tačiau nuo 2000 – ųjų metų daugiau rūpinosi nuotakom ir per dešimt metų niekas nepaskaičiavo kiek jų buvo, pasipuošusių Romona Keveza vestuvinėm suknelėm. Tačiau dizainerė nusprendė vėl sugrįšti prie vakarinio drabužio. 2010 metais, atšventusi vestuvinių suknelių modeliavimo dešimties metų jubiliejų, Niujorke ji pristato vakarinių rūbų kolekciją, kuri buvo labai gerai įvertinta mados kritikų ir gerbėjų.

Viena iš žymesnių pirmųjų Romona Keveza klienčių buvo Jacqueline Kennedy Onassis. Vėliau jos darbus pamėgo ir garsios aktorės, ant raudonojo kilimo galima pamatyti Angelina Jolie, Julia Roberts ir daugelį kitų, vilkinčių šios dizainerės sukurtomis suknelėmis. Romona Keveza darbai, kurie yra skirti ypatingoms progoms, tokioms kaip vestuvės, šventiniai, jubiliejiniai vakarėliai, be abejo, siuvami iš viliojančių prabangių audinių, kurie puikiai suderinami su nuostabiu artistišku dizainu. Paprasčiausiai jie yra gražūs – elegantiški, romantiški, klasikinių formų. Dizainerė didelį dėmesį skiria įvairioms detalėms, modelius mėgsta puošti gėlėmis, žiedlapiais, nėriniais, raukinukais, tačiau papuošimus naudoja saikingai. Romona Keveza už didelį kūrybiškumą ir naujoves yra laikoma Haute couture dizainere vestuvinių ir vakarinių suknelių srityje. Jos sukurtų šedevrų galima pamatyti ir įsigyti daugybėje JAV, Kanados, Anglijos, Airijos, Turkijos, Dubajaus, Japonijos, Ispanijos prabangių salonų, kurių yra priskaičiuota apie šimtą. Savo vienetiniais rankų darbais ji yra stipri konkurentė kitiems pasaulinio pripažinimo nusipelnusiems Haute couture atstovams šioje srityje, pvz. tokiems kaip Vera Wang. 2009 metais Romona Keveza buvo apdovanota prestižine premija Gold Coast Fashion Award, kurią anksčiau buvo gavę ir Oscart de la Renta, Donna Karan, Bill Blass.

Vestuvinių suknelių kolekcijoje – 2012-jų metų pavasaris, dizainerė vėl pateikia nesenstančią eleganciją, suknelių iškirptės daugumoje V formos, rankovės labai trumpos arba visai jų nėra, siluetai klasikiniai, lengvas šilkas, šifonas, organza, siuvinėti nėriniai, spalvos tradicinės: dramblio kaulo, šampaninė, balta. Dauguma modelių prailgintu liemeniu. Viena iš pateiktų vestuvinių suknelių buvo sniego baltumo su V formos iškirpte, nėriniuota, su rankovėmis. Mados žiūrovai pastebėjo, kad įžvelgiamas panašumas į Catherine Middleton vestuvinę suknelę. Taip, dizainerė pripažįsta, kad ji kūrybiškumo semiasi ir iš jai patinkančių žinomų žmonių, iš praeities ir šiandienos, dažnai tyrinėja archyvines nuotraukas. Ją įkvepia ir Marlene Dietrich, Lauren Bacall, Sophia Loren, Elizabeth Taylor ir Audrey Hepburn, bei kitų istorinių žvaigždžių rūbai. Pritaikydama šiuolaikišką madą, ji sugeba sukurti stilingas elegantiškas sukneles.