Piramidės Antarktidoje?

2016 vasaris

01_Piramides_formos_struktura_Antarktidoje_Saltinis_tomsky_de

Naujiena apie aptiktas tris mįslingas struktūras Antarktidoje sukėlė nemažą susidomėjimą tarp tyrinėtojų. Atsirado nemažai teorijų, skirtingų nuomonių – nuo nežemiškos kilmės, slaptų karinių bazių bei senovės civilizacijų su pažangiomis technologijomis. Kiti mano, kad šios struktūros yra tik natūralūs dariniai ir nieko daugiau. Deja, ši informacija dar turi būti patvirtinta arba paneigta, nes jokių oficialių išvadų kol kas nėra.

Trys piramidės formos struktūros, iš pirmo žvilgsnio primenančios įprastines Egipto piramides, šaltoje Antarktidos aplinkoje atrodo išties mįslingai. Tyrinėtojų grupė, kurią sudarė amerikiečiai ir europiečiai, teigia dvi piramides pastebėję maždaug už 16 km nuo kranto, o vieną – visai šalia pakrantės.

Piramidės Antarktidoje? Tikimybė joms atsirasti

Antarktida ne visada buvo šalta, sausa ir padengta ledu. Mokslininkai jau pripažįsta, kad kadaise jos teritorijoje vyravo tropinis ar vidutinis klimatas, augo miškai, tuomet galėjo gyventi ir įvairios antikinės gyvybės formos. Ir jei aptiktos piramidės yra tikros, vadinasi, Antarktida kadaise buvo ne tik be ledo, bet ir apgyvendinta pakankamai išsivysčiusios senovinės civilizacijos. Todėl ir iškyla klausimas – kokios paslaptys gali slėptis po storu Antarktidos ledo sluoksniu? Visi mes pripratome prie rodomo vaizdo, kur Antarktida – tai didžiulės snieguotos platybės. Ir tik prie kranto, kur šiltu laikotarpiu atitirpsta pakrantės ruožas – atsidengia paplūdimiai ir iš dalies kalnų masyvai. O visa kita yra, kaip mums įprasta manyti – po 2-3 km storio ledu. Yra vietų oficialiais duomenimis ir iki 5 km. Bet jei pažiūrėjus per ,,Google Earth” programą – žemyno gilumos paviršiuje virš ledynų yra kalnų ir uolų masyvai, iš dalies nepadengti nei sniegu nei ledu.

Ekspedicijos į ledo laukus yra labai brangios ir sudėtingos. Be tinkamos įrangos bei įrankių, įgūdžių ir gebėjimų žmogaus gyvenimas įšalo zonoje yra labai rizikingas. Griežtos oro sąlygos dabartiniame ledo žemyne nėra geriausia vieta tyrinėtojų komandoms, norinčioms rasti šioje vietoje senovinių struktūrų įrodymų. Galbūt todėl ir nėra atsakymo – ar aptiktos piramidės formos struktūros yra dirbtinės kilmės ar tai gerai gamtos nugludinti uolėti kalnai.

Radinio autoriams iškilo klausimas: ,,Ar įmanoma, kad Antarktida kadaise buvo pakankamai šilta, kad čia galėtų egzistuoti senovės civilizacija? Ir dar: Jei kažkokia kultūra čia gyvavo ir vystėsi, tai ar yra po ledu išlikę jos įrodymų?”

Nuomonių yra skirtingų. Kai kurie tyrėjai išstudijavę nuotraukas ir turimus duomenis mano, kad aptiktos piramidės formos struktūros nėra ,,protingų” rankų kūrinys, o tik gamtos dariniai. Tačiau daugumai jos kelia abejones – ar tai nėra kažkieno pastatyti statiniai ir ką slepia ledas?

Kas pastatė Antarktidos piramides?

O jei pabandyti ignoruoti kitų mokslininkų skepticizmą, ir tikėti, kad po storu ledo sluoksniu Antarktidoje iš tikrųjų palaidotos nežinomos civilizacijos piramidės? Tokio masto atradimas be abejo būtų šokiruojantis ir pakeistų mūsų požiūrį į planetos istorijos praeitį.

Ar visi šiuolaikiniai mokslininkai ir archeologai priimtų tokias išvadas? Na, tikriausiai ne, nes ne visi norėtų ,,pyktis” su tuo, ką jie žino ir kuo tiki, bet vėlgi, tai ne įsitikinimų diskusijos, tai klausimas atrasti tiesą apie nesuskaičiuojamas senovės civilizacijas, išsibarsčiusias po visą pasaulį, daugelis kurių iki šiolei yra užslėptos.

02_Piramides_formos_struktura_Antarktidoje_Saltinis_tomsky_de

https://www.google.ru/maps/place/79%C2%B058’12.0%22S+81%C2%B056’24.0%22W/@-79.981038,-81.9915632,4001m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0×0