Patrulių zona/ The Watch

Filmas: The Watch/ USA/ 2012
Žanras: komedija
Režisierius: Akiva Schaffer
Aktoriai: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn, Billy Crudup, Richard Ayoade ir kt.
Trukmė: 1 val. 42 min.

Naujo filmo, kuriame vaidina žinomos komedijinio žanro žvaigždės: Jonah Hill, Ben Stiller ir Vince Vaughn, kino studija 20th Century Fox (Twentieth Century Fox) pavadinimą vietoj ,,Neighborhood Watch” nutarė pakeisti į ,,The Watch”. Dar šių metų kovo pradžioje buvo pateikta naujojo filmo oficiali medžiaga: kadrai iš filmo, reklaminės iškabos, transporto priemonės, net herojų kostiumai buvo atžymėti užrašu ,,Neighborhood Watch”. Tačiau po kelių tragiškų įvykių, daugelis žmogaus teisės aktyvistų ir paprastų žmonių į tvarkos sergėtojų savanoriškai organizuojamus būrius kovoje su nusikaltėliais pradėjo žiūrėti su nepasitikėjimu.

Ypač įtaką tam turėjo neseniai įvykęs faktas, sukrėtęs visą Ameriką. Sanforde, netoli Orlando miesto šių metų vasario 26 dienos vakarą George Zimmerman, kuris save vadina tvarkos prižiūrėtojų kapitonu, gatvėje pastebėjo, kaip pats tvirtina, įtartiną paauglį su gobtuvu ant galvos ir saldainių krepšeliu rankoje. Jis savarankiškai nusprendė jį sulaikyti ir tai baigėsi juodaodžio paauglio mirtimi. George Zimmerman po sulaikymo buvo paleistas pritrūkus įkalčiams, neva vaikinas mirė atsitiktinai. Tai sukėlė didelę nepasitenkinimo bangą tarp juodaodžių teisių gynėjų, kaltinimai dėl žmogaus mirties visgi jam pareikšti, o šis įvykis pasiekė net patį prezidentą Barack Obama, kuris pareikalavo išsamaus tyrimo.

Filmo kūrėjai tvirtina, kad jų sukurtas filmas nieko bendra neturi su savarankiškai organizuotais būriais kovoje su nusikaltėliais, nes jame rodoma keturių kaimynų grupė, kovojanti su ateiviais. Bet visgi pavadinimą nutarta pakeisti, kad žiūrintys filmą neprisimintų kovo mėnesio tragedijos.

Filmo siužetas:

Vyrams atsibosta namų kasdienybė? Taip, todėl ir sugalvojo paįvairinti gyvenimą keturi šmaikštuoliai kaimynai: Franklinas, Evanas, Bobas ir Džamarkusas įkurdami patrulių komandą, kuri turi prižiūrėti bendrąją tvarką gimtajame miestelyje. Jie kaipmat imasi naujų pareigų: vaiko paauglius, vaizduoja darantys tvarką ir saugantys kaimynų ramybę. O iš tikrųjų jų noras yra pabėgti nuo buitinės rutinos ir pabūti linksmoje draugelių kompanijoje. Tačiau jiems tenka kitas išbandymas, daug pavojingesnis, nei jie tikėjosi. Pasirodo, kad ne tik jų miestelį, bet ir visą Žemę nori užkariauti ateiviai. Reikia imtis darbo…

Žinomi komikai: Ben Stiller, Vince Vaughn ir Jonah Hill su mažiau žinomu šmaikštuoliu Richard Aoyade savo nuotykiais linksmins žiūrovą.