2016 birželis
Užšifruotas pranešimas iš tolimos praeities
Pirmieji paminėjimai apie paslaptingus Ikos akmenis siekia XVI amžių, jie aptikti vietos metraštininko Pachacuti kronikoje. Jis rašė, kad Chinchayunga rajone (dabar – Ika) dažnai randami juodi akmenys su baltomis linijomis ir keistais vaizdais.
Mūsų laikais jais susidomėjo Javier Cabrera, iš profesijos gydytojas. Apie keturiasdešimt metų jis rinko šiuos artefaktus pats tyrinėdamas apylinkes bei supirkinėdamas juos iš entuziastų. Jo kolekcijoje daugiau nei 12 000 eksponatų, nuo mažų, kurie telpa į delną ir iki sunkiai pajudinamų nuo žemės.
Visi akmenys – tai vulkaninės uolienos – andesite fragmentai. Ant jų nėra lengva braižyti linijas paprastu pjovikliu ir palikti kažkokį atvaizdą, reikėtų labai plono įrankio, kažko panašaus į modernų grąžtą. Kyla klausimas – kaip senovės žmonės, kurie net nemokėjo rašyti, galėjo turėti tokius, atrodytų, jiems sudėtingus įrankius?
Be to, išskyrus linijas, ant akmenų yra vietos, kur tarsi mėginys su visu piešiniu išimtas iš vidaus, kas nėra taip paprasta padaryti, ir dar tokiu būdu, kad akmens paviršius išlikęs vienodas. Net moderniomis priemonėmis pasiekti tokio efekto yra nerealu.
Verti dėmesio Ikos akmenys ir savo neįprastais piešiniais, kurie užduoda daug klausimų ir kelia mintis apie visos žmonijos praeities atnaujinimą. Pavyzdžiui, ką gali reikšti piešinys su priešistoriniu žmogumi ant dinozauro? Be to, ir pats raitelis atrodo keistai, ne taip, kaip pripratę vaizduoti mokslininkai: didžiulė galva, rankų ir kojų padėtis neįprasta. Sėdi jis ant antkloto, kuris dengia priešistorinio gyvūno kūną.
Ant kai kurių akmenų pavaizduotas žmogus, skrendantis ant pterodaktilio danguje. Gudri ir gerai apgalvota sistema leidžia valdyti didelį grobuonišką paukštį tarsi lėktuvą ir galbūt lengvai įveikti didžiulius atstumus. Įdomi scena, kur žmonės medžioja dinozaurus.
Žiūrint į šiuos atvaizdus peršasi išvada, kad žmonės ne tik gyveno kartu su šiais priešistoriniais gyvūnais tuo pačiu laikotarpiu, bet ir skirstė dinozaurus į du tipus: medžioklei ir namų ruošos pagalbai. Vienus užmušinėjo maistui, o kitus jaukino.
Ko gero labiausiai glumina akmenų piešiniai medicinos tema. Jie vaizduoja operacijų scenas. Pavyzdžiui, jaunuolio širdies persodinimas senam žmogui. Visi proceso etapai pavaizduoti išsamiai: krūtinės ląstos pjūvis, nesveikos širdies pašalinimas, sveikos persodinimas, susiuvimas, paciento būklė po operacijos, net vamzdelis gerklėje, palaikantis gyvybę.
Šie vaizdai byloja, kad senovės žmonės gerai išmanė anatomiją ir fiziologiją. Be to, atrodo, kad jie buvo tokioje vystymosi pakopoje, kurios mes dar nesame pasiekę iki šiol! Ikos akmenys šiuo atveju yra ne tik paslaptis, bet ir aklavietė teorijai, kad žmogus yra kilęs iš beždžionės. Galbūt praeityje egzistavo kitas protingo žmogaus tipas.
Ant Ikos akmenų yra pavaizduoti ir kiti paslaptingi vaizdai: žmonės apžiūrintys smulkius daiktus per didinamąjį stiklą; astronomai su teleskopais, stebintys nakties dangų; žvaigždėto dangaus vaizdai; geografiniai senovės žemynų žemėlapiai; Plejadžių žvaigždynas, kur, anot kai kurių mokslininkų, Žemės žmonės išskrido gelbėdamiesi nuo kataklizmų.
Gydytojas Javier Cabrera, kuris beveik visą savo gyvenimą tyrinėjo paslaptingus Ikos akmenis ir tam skyręs nemažai savo lėšų, mano, kad mūsų Žemėje daug amžių atgal gyveno gerai išsivysčiusi civilizacija. Žinodama, kad mūsų planetos laukia globaliniai pokyčiai, norėjo išsaugoti savo žinias žmonėms, kurie gyvens ateityje. Galbūt Ikos akmenys yra niekas kita kaip užšifruotas pranešimas iš tolimos praeities.