Paslaptingas reiškinys – apskritimai ant ledo

2014 kovas

01_Ledo_apskritimas_ saltinis_paranormal_news_ru

Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje.

Apvalios formos ledo ratai atsiranda įvairiuose vandens telkiniuose. Dėka srovės jie gali suktis aplink savo ašį. Todėl šiuos apskritimus pradėta vadinti  ,,šokančiomis“ ledo lytimis.

Tokie reiškiniai buvo pastebėti ir seniau, tačiau ši anomalija dažnėja. Todėl ir susidomėjimas ja didėja. Tai naujas, paslaptingas reiškinys ar kažkieno išdaiga? Juk ratų laukuose, išsimėčiusių beveik po visą planetą, atsiradimas taip pat neturi įtikinamo įrodymo apie savo kilmę.

Kol kas viena logiškiausia paaiškinama šios anomalijos versija – metano dujų išsiskyrimas iš po žemės. Tačiau kitų nuomone, tai tas pats, besikartojantis braižas su geometrinėmis formomis ant laukų, tik šį kartą ant… ledo. Tai domina ir ufologus. Jų nuomone, paslaptingų apskritimų atsiradimą galima sieti su NSO veika.

02_Ledo_apskritimas_ saltinis_paranormal_news_ru 03_Ledo_apskritimai_ saltinis_paranormal_news_ru

Lediniai apskritimai yra įvairių dydžių, kai kur mažesnius papildo didesni ir visai dideli, sudarydami milžinišką spiralę. Tokį modelį sukurti nėra taip paprasta ir dar per trumpą laiką, – aptiktų ledo apskritimų kontūrai  paprastai būna ,,švieži“, neapnešti sniegu.

Apie vieną tokį apskritimą Baikalo ežere liudininkai pasakoja: ,,Iš vakaro virš ežero buvo pastebėtas keistas švytėjimas, o ryte žvejys jo paviršiuje aptiko ledinį diską. Jis buvo gana didelis, 15,5 metrų skersmens. Apvalios formos ledo lytis buvo atsiskyrusi nuo vientiso ežero paviršiaus ledo. Tarp apskritimo ir likusio ledo buvo mždaug 25-ių cm plyšys. Vanduo jame nebuvo užšalęs, nežiūrint to, kad šaltis siekė -15 laipsnių.

Kas tai, technogeninis stebuklas? Matyt tie, kas ,,piešia“ laukus, ėmėsi ledo, tačiau dėl  apskritimų ant ledo sunkiau apkaltinti išdaigautojus klastote.