Pamišėlio dėžutė

2017 vasaris

02_TramStopDan

Tinklalapio ,,Reddit“ vartotojas, pasivadinęs TramStopDan, šiukšlių konteineryje rado rankų darbo seną medinę dėžutę, kuri iš pirmo žvilgsnio neatrodė kažkuo ypatinga: yra kilpos, rankena ir keletas užraktų.

Bet tai, kas buvo viduje, gerokai nustebino. Tai šūsnis popierių, panašių į kažkieno dienoraštinius užrašus: laiškai, atvirukai, keistų būtybių bibliniai piešiniai, NSO eskizai. Yra užrašai apie paslaptingų objektų pasirodymą danguje nuo 1960-ų iki 1980 m. ir 1930-ųjų metų ranka piešti žemėlapiai. Dėžutę radėjas pavadino ,,pamišėlio dėžute“.

Čia taip pat buvo keturgalvių dangiškųjų būtybių su sparnais ir kanopomis piešiniai, kaip iš Ezechielio knygos, ir kiti eskizai, susiję su supratimu apie ateivius. Be to, buvo rasta ir žemiškų atvaizdų, kaip, pavyzdžiui, neužpatentuotų geležinkelio ratų brėžiniai.

Kai šiuos piešinius, eskizus ir laiškus TramStopDan paviešino tinklalapyje, ,,Reddit“ vartotojai uždavinėjo klausimus, kodėl šios kolekcijos savininkui reikėjo užlėpti juos lagaminėlyje ir tiesiog išmesti? Ar buvo dailininkas liudininku ateivių iš kitų dimensijų? Ar šie piešiniai yra ,,tikri liudijimai“ ar pamišėlio kliedesiai? O gal visa kolekcija tik kažkieno pokštas? Galbūt tai menininko – grafiko projektas, kuris sukūrė puikiai sumanytą nuoseklią kompoziciją, naujos kartos meną.

Į šiuos klausimus nėra vienareikšmių atsakymų. Galbūt lagaminas-dėžutė, kuriame yra kažkieno aistros sąmokslo teorijoms turinys, tiesiog pasirodė nereikalingas ir jis atsidūrė sąvartyne.

03_TramStopDan 04_TramStopDan05_TramStopDan 22_TramStopDan 21_TramStopDan 20_TramStopDan 19_TramStopDan 18_TramStopDan 17_TramStopDan 16_TramStopDan 15_TramStopDan 14_TramStopDan 13_TramStopDan 12_TramStopDan 11_TramStopDan 10_TramStopDan 09_TramStopDan 08_TramStopDan 07_TramStopDan 06_TramStopDan