NSO prie Tarptautinės kosminės stoties

2015 sausis

01_NSO_Saltinis_dailymail_co_uk 02_NSO_Saltinis_dailymail_co_uk

NSO teorijos šalininkai kaltina NASA dėl tiesioginės transliacijos iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) cenzūravimo kai tik yra pastebimas NSO. Žinomas ateivių medžiotojas Toby Lundhas apkaltino NASA, kad agentūra nutraukia transliaciją iš TKS kai tik joje pasirodo keisti, neatpažinti objektai.

Duodamas interviu TV kanalui Disclose, Toby Lundhas teigė, kad vien per sausio mėnesį jis pastebėjo du tokius atvejus, kai transliacija iš TKS buvo nutraukta vaizdo kameroje pasirodžius neaiškiam objektui. NSO entuziastas pareiškė, kad tiesioginės transliacijos metu spėjo užfiksuoti neaiškų objektą, kuris stebėtinai panašus į žvaigždžių flotilės ženklelį iš serialo “Star Trek”. NASA šį įrašą netrukus pašalino iš savo svetainės. Per kitą incidentą Tarptautinės kosminės stoties vaizdo kamera užfiksavo virš horizonto pilką objektą, tačiau NASA tučtuojau nutraukė transliaciją su informacija apie techninius nesklandumus. Paaiškinimas buvo paprastas – ant objektyvo atsidūręs nešvarumas, gal net Mėnulis. Tačiau tai neįtikina sąmokslo teoretikų. Toby Lundhas teigia, kad keisti objektai prie TKS yra pasirodę ne kartą, bet tai norima nuslėpti ir mano, jog amerikiečių kosminės agentūros specialistai gali turėti kontaktų su NSO.

03_NSO_Saltinis_dailymail_co_uk

Vien per pereitus metus ufologai užfiksavo daugiau nei dešimt panašių atvejų, kurie kaitina sąmokslo teorijos šalininkų vaizduotę. Pavyzdžiui, 2014 m. spalio 7 d. netoli stoties astronautų Reido Wisermano ir Alexanderio Gersto išėjimo į atvirą kosmosą metu buvo užfiksuotas  keistas objektas. Tai galima buvo stebėti tiesioginės transliacijos metu. Vėlgi, keistas objektas buvo identifikuotas įvairiai: dulkė ant objektyvo, lęšio iškreivinti saulės spinduliai. Bet tuo sąmokslo teoretikai netiki.

Dauguma mokslininkų mano, kad panašūs neaiškūs objektai gali būti kosminės šiukšlės, taip pat, kad NSO dažnai sietini su psichiniu fenomenu, kuris vadinamas pareidolija – sąmonės polinkiu įžvelgti jai žinomus dalykus įvairiose atsitiktinėse struktūrose.

NSO užfiksuoti nepakankamai aiškiai. Įvertinti juos ir identifikuoti yra sunku, nes vaizdų kokybė būna labai prasta. Tačiau, tiesioginės transliacijos nutraukimas pastebėjus paslaptingą objektą-vaizdą dar labiau sukelia ufologams abejonių ir NASA neigimas ar paaiškinimas jų neįtikina. Žmonės dažniau mano, kad čia kažkas slepiama, greičiausiai tiesa apie mus aplankančius ateivius.