Nicolas Cage

2011 gruodis

Vienas iš žinomų ir daugumai mums patinkančių  Holivudo aktorių Nicolas Cage,  galima sakyti, jau gimė talentingu, nes beveik visa jo šeima susijusi su kūrybiniu darbu, šou bizniu. Jo motina Joy Vogelsang – buvusi choreografė, tėvas August Coppola yra literatūros profesorius, brolis Mark – aktorius, kitas užsiima režisūra, na o dėdė Francis Ford Coppola gerai žinomas kaip garsus režisierius. 1964 metais sausio mėnesį Kalifornijos jūrmiestyje Long Byčas, JAV, garsus Amerikos kompozitorius Carmine Coppola susilaukė anūko, tikėdamasis, kad jis pratęs garbingos šeimos vardą ir jį garsins. Deje, jis apsiriko. Šis žmogus tapo nemažu talentu, bet vardą jis pakeitė pirmiausiai. Dabar jau gerai žinomas Holivudo aktorius Nicolas Kim Coppola vadinamas Nicolas Cage. Jis nenorėjo būti globojamas po  skambiu savo giminės vardu, norėjo pasiekti savo nuopelnų ir tai parodo jo, kaip savarankiško žmogaus,  charakterį. Vaikystėje jau buvo pasižymėjęs polinkiu į meną, labai mėgo lankytis San Francisko teatre, garbino žinomus dainininkus, muzikantus, aktorius. Jo dievaitis buvo Elvis Presley, gal sutapimas, gal ir ne, bet aktorius buvo vedęs net jo dukterį. Būdamas septyniolikos metų Nicolas Cage baigė Beverly Hills High mokyklą, kurioje jau buvo pasižymėjęs aktoriniais sugebėjimais. Sakoma, kad mišriose šeimose gimsta talentingi žmonės. Taip matomai ir yra, nes tėvas italas ir motina vokietė mums padovanojo puikų aktorių.

1981 metais Nicolas Cage, dar būdamas tik septyniolikos metų, suvaidina režisieriaus Don Mischer komedijinio žanro teleseriale ,,Best of Times”, tai buvo jo debiutinis darbas. Nicolas Cage nuo pat jaunystės žavėjosi Holivudu, jo verdančiu gyvenimu. Savo aktorinius sugebėjimus jis bando toliau – 1982 metais, būdamas aštuoniolikos, jis gauna nedidelį vaidmenį filme ,,Pašėlęs gyvenimas Ridžmonto vidurinėje/ Fast times at Ridgemont High”, bet  savimi nusivylė, dirbo pardavėju, vėlgi kino teatre, nes norėjo būti arčiau kino (prekiavo kukurūzų spragėsiais), nors minties apie didįjį kiną neapleido.

Neužilgo jį ,,pastebėjo” dėdė režisierius Francis Ford Coppola, didelis savo meno žinovas, kuris nelabai pasitikėjo sūnėnu. Kad ir kaip nenorėjo priklausyti nuo skambaus giminės vardo, Nicolas Cage 1983 m. priėmė pasiūlymą filmuotis jo režisuotoje kino juostoje ,,Kovinė žuvelė/ Rumble Fish”. Vėliau dar sekė romantinė komedija ,,Valley Girl”. Būtent nuo tada ir atsirado jo pseudonimas Cage. Pats aktorius prisipažįsta, kad šio sceninio vardo pasirinkimas turi dvi versijas. Viena iš jų – jo mėgiamas kompozitorius avangardistas John Cage, o kita – mylimas jo komiksų herojus Luke Cage, negražus ir nevykęs žmogus. Bet, turbūt, antroji versija yra tikresnė, nes pats Nicolas Cage labai mėgsta komedijinį žanrą, iki šiol dievina komedijas, kuria komiksus, kartu su sūnumi Weston yra išleidęs komiksų knygelę ,,Woodoo vaikas”.

Po to sekė dar keli darbai – filmai, vadovaujant F. F. Coppola, tačiau po kelerių metų jų keliai išsiskyrė, bet Nicolas ir toliau filmuojasi įvairiose kino juostose, daugiausia komedijinio žanro, gal būt dėl to jį praminė aktoriumi – juokingu keistuoliu.

Nicolas Cage yra suvaidinęs daugiau kaip 60 filmų. Daug vaidmenų apie nervingus keistuolius nevykėlius, nevaldančius savo emocijų, bet jam tai puikiai sekėsi. Dauguma mano, kad ir jo išvaizda, veido bruožai, labai simpatiški, bet ne griežto ,,gražuoliuko”, labai tinka tokiems vaidmenims. Jo personažai lengvai peržengia ribas tarp nusistovėjusių normų, tragedijų ir paprasčiausio farso.

1990 metais pasirodžiusiame amerikiečių režisieriaus David Lynch kino filme ,,Laukinė širdis/ Wild at Heart” Nicolas Cage pasirodo ne tik kaip komikas. Į šį vaidmenį jis įdėjo visą savo individualų užsidegimą ir jo personažas, kaip teigia kino kritikai, toks tikroviškas, kad vargu ar kas geriau jį suvaidintų. ,,Laukinė širdis” išgarsino Nicolas Cage, jis buvo pripažintas kaip vienas iš geriausių Holivude. Sekanti kino juosta jam suteikė galimybę tapti Oskaro apdovanojimo laureatu. Tai romantinė drama (1995) apie alkoholiką savižudį ,,Paliekant Las Vegasą/ Leaving Las Vegas”. Šis vienas iš rimtesnių pirmųjų aktoriaus pasiekimų suteikė galimybę greičiau lipti karjeros laiptais kine. Jis vaidina trileryje ,,Uola/ The Rock” (1996). Jei kas ir sunkiai tikėjo šio aktoriaus sėkme supermeno vaidmenyje, tai net pats režisierius Michael Bay atlikėju liko patenkintas. Po to seka eilė kitų nuotykinių filmų, kuriuose vaidina Nicolas Cage. Antrą kartą Oskaro apdovanojimą 2002 metais jis gavo už pagrindinį vaidmenį komedijinėje dramoje ,,Adaptacija/ Adaptation”. Vienas iš ryškesnių paskutiniųjų jo darbų kine yra režisieriaus Patrick Lussier trileris ,,Piktas vairuotojas 3D/ Drive Angry 3D”, kuriame Nicolas Cage atlieka užkietėjusio nusikaltėlio, keršijančio ir gelbėjančio savo artimą nuo blogio, vaidmuo. Filmas Holivude vadinamas pirmuoju kino istorijoje 3D formato automobilių trileriu.

Nicolas Cage ne tik aktorius, jis yra tikras senovinių automobilių aistruolis ir kolekcininkas. Asmeniniame gyvenime aktorius yra tris kartus vedęs. Pirmoji jo žmona buvo taip pat aktorė -  Patricia Arquette, o antroji – rokenrolo karaliaus dukra Lisa Marise Presley. Su trečiąja jis susipažino gan romantiškomis aplinkybėmis prisėsdamas prie jaunutės Alise Kim aptarnaujamo stalelio. Ji padovanojo aktoriui sūnų, su kuriuo Nicolas Cage dažnai bendrauja ir kaip su darbo partneriu.