Nibiru šiandien

2012 lapkritis

01_Saules_sistema 02_Zeme 

Jau ne pirmi metai nemažai informacijos šaltinių aptarinėja temą apie paslaptingąją planetą, pavadintą Nibiru, kaitinančią žmonių vaizduotę ir keliančią nerimą. Tačiau, reikia pripažinti, kad šiandien ji vis dar lieka hipotetinė planeta, apie kurią gana plačiai pradėta kalbėti po rašytojo Zecharia Sitchin 1976 metais išleistos knygos ,,Dvyliktoji planeta“. Besiremdamas metraščiais ir vertindamas bei savaip interpretuodamas šumerų kosmologijos žinias, jis teigia, kad egzistuoja dar neatrasta milžiniška planeta, skriejanti ilga, elipsine orbita ir ji pasiekia Saulės sistemos vidinę dalį kas 3600 metų. Neva 2012–ieji metai – tai tas laikas, kai Nibiru vėl bus arčiausiai Žemės. Prieštaringai vertinamo rašytojo Zecharia Sitchin įsitikinimu, mes esame kilę iš Nibiru planetos, kuri kolonizavo Žemę dėl aukso paieškų.

Nibiru tema vėl smarkiai buvo atnaujinta po 1995 metų, kai save pradėjo reikšti, kaip ,,ateivių implantuota”. Nancy Lieder savo tinklalapyje paskelbė informaciją apie galimą planetų susidūrimą ir žmonijos žūtį 2003 metų gegužės mėn., bet, tam neįvykus, data buvo perkelta į 2012–uosius.

Paslaptingoji Nibiru planeta siejama ir su senovės majų kalendoriais. Vėlgi 2012-ieji. Šie metai senoviniuose majų kalendoriuose atžymėti ir reikšmingi tuo, kad vienuose iš jų teigiama, jog 2012 metų gruodžio 21 d. baigiasi vienas laiko skaičiavimo ciklas ir tai siejama su pasaulio pabaiga, o vienintele rimta priežastimi žemės žūčiai, kaip mano daugelis, gali būti tik minėtoji Nibiru, neva artėjanti prie Žemės.

Apie Nibiru planetos egzistavimą iškilo daug ginčų ir spėlionių. Tačiau kompetentingos institucijos, teigdamos informaciją visuomenei šiuo visiems rūpimu klausimu, nepatvirtina žinių nei apie Žemei gresiantį pavojų, bent jau artimiausiu laiku, nei apie jokio nežinomo tokio milžiniško dangaus kūno egzistavimą (informacijos šaltinių duomenys skirtingi: Nibiru yra 4-6 kartus didesnė už Žemę).

JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) programos vadovas, astronautas Donas Yeomansas (Don Yeomans) neigia apie tokios neatrastos planetos buvimą (kiek gali aprėpti patys naujausi žmonijos stebėjimo prietaisai ir būdai), keliančio grėsmę mūsų žemei, tai neigia ir kiti NASA mokslininkai, komentuodami šią temą įvairiuose pasauliniuose informacijos šaltiniuose: žurnale „Scientific American“, ,,New Scientist“, ,,Space.com“ ir kt. Jie taip pat piktinasi, kad yra mėgėjų, prisidengusių jų vardu, skleidžiančių mokslo nepatvirtintą informaciją.

Dono Yeomanso nuomone, kalbos apie paslaptingą planetą, kuri arba ,,atsitrenks“ į Žemę, ar šiaip priartėjusi prie jos, sukels katastrofą 2012 metų gale, yra kilusios istorijos tyrinėjimo pasekoje ir jos interpretavime: jis vėlgi mini senovės šumerus bei majus. Taip, iš tikrųjų 2012 metai yra siejimi su majų kalendoriais. Bet senovės majai turėjo ne tik metinį kalendorių, kuris, kaip ir dabar, metus dalijo į 365 dienas. Jie turėjo ir kitokius, skirtus dar didesniems ar trumpesniems laiko tarpams matuoti, panašiai, kaip mes laiką skaičiuojame dešimtmečiais, šimtmečiais ar tūkstantmečiais. Didieji ar ilgieji majų laiko tarpai – tai 5125 metai (kaip byloja šumerų metraščiai) ir jie sueina būtent 2012 metų gruodžio mėnesio 21 d.. Donas Yeomansas aiškina, kad tai nereiškia, jog laikas pasibaigs. Nuo gruodžio 22 d. prasidės naujas laiko ciklas (pagal majus), kaip mes naują laiko tarpsnį pradedame nuo sausio 1 d.