Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

2014 kovas

01_Vandens_gelmiu_paslaptys_Saltinis_Maxpark

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius. Buvęs rusų karo laivyno vadas admirolas Vladimiras Černavinas (Владимир Чернавин) informacijos šaltinio ,,СП“ korespondentui pasakojo apie tai, kad sovietinis karo laivynas turėjo tiek sukaupęs medžiagos apie neatpažintus objektus, staigiai iššaunančius iš vandens ir vėl panyrančius į gelmes arba orą, kad buvo įkurta speciali grupė, įgaliota rinkti ir analizuoti šiuos faktus. Ji kartą per savaitę rengė ataskaitas šia tema vyriausiajam laivyno vadui. Ilgą laiką ši informacija buvo slapta, tačiau vėliau visa medžiaga išslaptinta.

Kaip teigia NSO tyrinėtojai ir praeityje buvęs karinio jūrų laivyno karininkas Vladimiras Ažaža (Владимир Ажажа), šie dokumentai yra ypač vertingi: ,,50% susidūrimų su NSO susiję su vandenynu. Daugiau nei 15 % – su ežerais. Taigi, NSO akivaizdžiai tęsia giją link vandens stichijos, kuri mums yra beribė paslaptis“.

Yra net NSO statistika: pirmąją vietą pagal susitikimus su jais užima Atlantas – 44 proc. pastebėjimų, Ramiojo vandenyno atvejais – 16 proc., 10 proc. – Viduržemio jūros regione, o visa kita likę 30 proc.

Karinio jūrų laivyno žvalgybos veteranas, pirmojo rango kapitonas Igoris Barklajus (Игорь Барклай) teigia, kad dažnai neatpažinti objektai pastebimi tose vietose, kur koncentruojasi Rusijos ar NATO laivyno pajėgos. Tokie atvejai pasitaiko JAV rytinės pakrantės vandens akvatorijoje, Bermudai ir Bahamai, Puerto Rikas. Igoris Barklajus teigia, kad pasak kai kurių ekspertų, būtent ten, po vandeniu, yra įsikūrusios neatpažintų objektų bazės. NSO dažnai pastebimi pačių giliausių Atlanto vandenų rajone – Bermudų trikampio pietuose ir Karibų baseine.

Yra informacijos apie įdomų atvejį, kuris įvyko per vieną karinę užduotį Ramiajame vandenyne. Sovietų branduolinį povandeninį laivą persekiojo šeši nežinomi objektai. Įgula negalėjo nuo jų atitrūkti, todėl buvo nuspręsta pakilti į paviršių. Tuo metu keisti neatpažinti objektai dideliu greičiu šovė į viršų ir dingo danguje.

Kontradmirolas Jurijus Beketovas (Юрий Бекетов) pasakoja, kad labai keisti dalykai vykdavo Bermudų trikampyje: ,,Link JAV, artėjant prie Bermudų salų, susidurdavome su daugeliu neįprastų reiškinių: tai prietaisų veikla nemotyvuotai sutrikdavo, tai atsirasdavo dideli trukdžiai. Kai kurie nepaaiškinami reiškiniai atsirasdavo aiškiai dėl dirbtinai sukeltų trukdžių. Mes ne kartą pastebėjome, kad prietaisai užfiksuodavo materialius objektus, judančius neįsivaizduojamai dideliu greičiu. Kai kuriuos matavome – jis siekė apie 230 mazgų (daugiau nei 425 km per val.). Tokį greitį išvystyti sunku ir vandens paviršiuje, nebent ore. Juk vandenyje judėti sunkiau, atrodytų, kad tiems objektams negalioja fizikos dėsniai. Peršasi viena išvada, kad tie, kas sukūrė tokius materialius objektus, gerokai viršija mūsų išsivystymą. Net galima įsivaizduoti, kad paraleliškai su mumis vandenyno gelmėse egzistuoja dar viena senovės civilizacija. Arba tai ateiviai iš kitų pasaulių, pasislėpę nuo žmogaus akių giliai po vandeniu.“

Gana dažnai neaiškūs reiškiniai pastebimi ir Rytų Sibire. Archyvų šaltiniuose ne kartą minimas Baikalo ežeras, kur iš vandenų gilumos dažnai matomi keisti švytėjimai ir, kaip teigiama, pastebimi NSO. 1982 metais kariškiai narai 50 metrų gylyje susidūrė, manoma, su humanoidinėmis būtybėmis sidabriniais kostiumais. Žmonės bandė sukontaktuoti su jomis, tačiau rezultate trys kariai žuvo, o keturi buvo rimtai sužeisti.

Pasak karinių jūrininkų, neatpažįstami objektai yra įvairių lėkštės ar cilindro formų. Vladimiras Ažaža pasakoja: ,,Yra duomenų iš Ramiojo vandenyno laivyno jūreivių, kad atokiose vietose jie pastebėjo ,,kabančius” danguje ,,cilindrus“, iš kurių išnirdavo mažesni skraidančios lėkštės formos NSO, nugrimzdavo į vandenį, po to vėl sugrįždavo į ,,cilindrą“, kuris kažkur nuskrisdavo. Pagal mūsų žemišką sąvoką šis cilindras gali būti kaip motininis. O apie povandenines bazes galiu pasakyti vieną dalyką: Kodėl gi ne? Nieko negalima atmesti. Lengviausia yra užimti skeptiko poziciją: netikėti niekuo ir nieko nedaryti. Žmonės retai pasineria į didelį gylį. Todėl labai svarbu išanalizuoti tai, su kuo mes susidūriame.“

02_Vandens_gelmiu_paslaptys_saltinis_Maxpark 03_Vandens_gelmiu_paslaptys_Saltinis_Maxpark

Apie susitikimus su neatpažintais objektais kalba ne tik buvę sovietiniai aukšto rango kariškiai. Vladimiras Prichodko (Владимир Приходько), pirmojo rango kapitonas ir mokslinių tyrimų organizacijos ,,Povandeninė paieška“ pirmininkas, sako, kad rusų jūros kariškių duomenys dažnai patvirtinami panašiais atvejais, kai su tuo susiduria ir užsienio laivynas. Prie Puerto Riko krantų įvyko incidentas, susijęs su neatpažinto objekto aktyvumu. JAV karinės jūrų pajėgos, kuriose dalyvavo povandeniniai laivai, lėktuvai, penki laivai vandens paviršiuje ir vienas lėktuvnešis, vykdė pratybas ir susidūrė, kaip manoma, su nežemiškos kilmės objektais. Netikėtai įvyko kažkas nepaaiškinamo: vieno laivo hidrofonas užfiksavo, kad po vandeniu staiga atsirado kažkoks objektas, judantis apie 280 km per valandą greičiu. Profesorius Sandersonas (Sanderson), studijavęs dokumentus, kur buvo aprašytas incidentas, pasakojo, kad 13 laivų, povandeninių laivų ir lėktuvų žurnaluose buvo įrašai, kad jų hidroakustiniai įrenginiai aptiko nežinomą ultraspartų povandeninį objektą. Kitaip tariant, įrenginių gedimo nebuvo. Be to, pagal Sandersoną, ataskaitose teigiama, kad neatpažintas objektas per kelias sekundes gali pasinerti į 20.000 pėdų gylį (daugiau nei 6000 m), tuo metu, kai šiuolaikiško povandeninio laivo panirimo riba yra maždaug 6000 pėdų (virš 1800 m).

90-ųjų pradžioje Bermudų trikampio dugne tyrinėtojai aptiko dvi milžiniškas piramides. 1991 metais okeanologas Kvedvar Mendlik, vadovavęs tyrinėjimo ekspedicijai, apie neįprastą atradimą kalbėjo spaudos konferencijoje. Remiantis jo prielaidomis, piramidės buvo pastatytos maždaug prieš 50 metų. Ufologas Vladimiras Ažaža mano, kad nežinomų objektų bazės yra kažkieno kuriamos būtent didelių vandenų gyliuose, kadangi tai žmonijos neištirtas pasaulis.