Namų kosmetika

2012 sausis

Skeptikės gal ir šyptelės, kad šiais laikais, kai visur yra pilna naujausių kosmetinių priemonių reklamos, kai ji siūloma moderniausiuose prekybos centruose bei salonuose, bet visgi kartais gyvenime prisireikia ir liaudiškų priemonių, be įvairių priedų. Gal alergiška moteris neranda negalavimo priežasčių, dėl kurių negali vartoti kai kurių kosmetinių priemonių arba atostogaujant užmiestyje, kai pritrūksta reikiamų veido odos priežiūros priemonių ir panašiai. Tuomet liaudiška išmintis turi savų pasiūlymų kaip ,,išeiti iš padėties”. Pasirodo, turint būtiniausius maisto produktus, galima iš jų pasigaminti natūralius naminius kosmetinius gaminius, – iš vaisių, daržovių, aliejaus, arbatžolių ir kt., kurie ir pagelbės kai kuriais atvejais.

Kiaušinio trynio kaukė iš visų siūlomų naminių procedūrų yra paprasta, nes jai reikalingų  priemonių visada turbūt yra. Tai vienas kiaušinio trynys ir keli lašai alyvuogių aliejaus. Jei nėra alyvuogių, tiks ir saulėgrąžų. Visą tai reikia gerai išmaišyti ir gautą masę užtepti ant veido, uždengti minkšta, drėgna servetėle (geriau marle). Po kokių 15 minučių veidą reikia švariai nuplauti. Ši paprasta naminė kaukė labai tinka turinčioms problemų su sausėjančiu veidu, nes jos sudėtis gerai įsigeria ir suminkština odą.

Kiaušinio trynio kaukė su apelsinų sultimis suteikia veidui skaistumo, ji vadinasi ir namine vitaminizuota kauke. Trynį reikia išmaišyti, palaipsniui įpilant 1 šaukštą augalinio aliejaus. Po to palengva išspausti maždaug pusę apelsino sulčių ir, viską gerai sumaišius, tepti ant veido. Apelsinų sultys, kaip ir visų kitų citrusinių vaisių, turi kompleksą reikalingų vitaminų bei mineralų.

Kiaušinio baltymo kaukė – dar viena naminė veido priežiūros procedūra, panaudojant kiaušinį. Bet ji tinka ne visoms. Tai poras sutraukianti procedūra,  ji tinka tik toms moterims, kurių veido odos poros labai išsiplėtusios, ši kaukė jas sumažins, jos taps mažiau pastebimos, veidas taps lygesnis, švelnesnis, įgaus matinį įvaizdį.

Avižinių dribsnių, jei jų yra, kaukė taip pat labai paprasta. Tereikia kelis šaukštus jų smulkiai sumalti ir užpilti verdančiu vandeniu. Kai dribsniai gerai išbrinksta ir atšąla, jais tepame veidą, gerai būtų ir kaklą, palaikome apie 20 minučių. Po to  nuplauname šiltu vandeniu.

Bulvės kaukė irgi tinka. Taip, nenustebkime. Tiesiog,  jei nieko geriau neturime (nors kas gali būti geriau už natūralumą), kai veidą ,,traukia”, t.y. jis sausas ir neturime tuo metu kuo jį patepti, paimkime vieną virtą, šiltą bulvę, gerai ištrinkime, sumaišykime su šiltu pienu (1 valg.š.). Po to ištepkime veidą ir taip pakentėkime 20 minučių. Rezultatas bus – veidas taps minkštesnis ir atsiradęs diskomfortas dings.

Bananinę kaukę taip pat galima panaudoti veidui. Bananai turėtų atgavinti veido odą juos sutrynus ir patepus veidą. Truputėlį pabūti su šia kauke.

Agurkinė kaukė bandys paslėpti mūsų veido nuovargį nuo pašalinių akių. Žalią agurką tereikia smulkiai sutarkuoti, uždėti ant servetėlės (geriausiai ant marlės), uždengti jąja veidą ir tokiu būdu pailsėti keliasdešimt minučių. Ši kaukė kartu veidą ir pabalins.

Mielinė kaukė yra maitinamoji, turinti daug maistingų, vitamininių medžiagų. 50 gramų mielių susmulkiname ir gerai ištriname su vienu šaukštu augalinio aliejaus.

Varškės kaukė mums padės, jei vasarą ,,persistengsime” besilepindamos saulės spinduliais. Per daug įkaitus veidui, galima jį atgaivinti ir su varške. Paprasčiausiai galima paimti pusę pakelio varškės, įdėti du šaukštus grietinės, vieną išplaktą kiaušinio baltymą ir viską gerai išsukus iki vientisos masės, patepti veidą. Maždaug po dešimties minučių veidas turėtų ,,aprimti”.

Medaus kaukė veikia taip pat raminančiai tiek nuo saulės spindulių, tiek ir trūkstant organizme, tuo pačiu ir veide, vitaminų. Vienas iš jos gaminamų receptų gali būti ir toks: 2 šaukštai medaus, 1 kiaušinio trynys, 2 šaukštai augalinio aliejaus. Visą šį mišinį pašildome šilto vandens vonelėje ir, kai atvėsta, tepame juo veidą. Galima šią procedūrą kartoti kelis kartus, – ant išdžiūvusio pirmo sluoksnio tepti pakartotinai dar kartą. Medaus kaukė mūsų veidui suteiks aksominį švelnumą. Nuplauti šiuo atveju geriau ramunėlių nuoviru, kuris ypatingai suteikia minkštumo efektą. Šioje vietoje ir sustosime ties keliais veido kaukių receptais namų sąlygomis ir pagalvosime, kad valyti veidą, šiuokart taip pat tiktų paprastas būdas, be pirktinių specialių kosmetinių valymo priemonių. Pasigaminti naminius valomuosius losjonus ar tonikus nėra sudėtinga, bet reikia nepamiršti, kad juos galima naudoti tik keletą dienų po gamybos. Kadangi jie yra kuriami iš natūralių produktų, tad ir jų galiojimo laikas yra trumpesnis.

Ramunėlių losjono veido valymui gaminimas: 1 šaukštą ramunėlių ir 1 šaukštą medetkų užplikyti verdančiu vandeniu ir palaikyti 20 minučių. Po to perkošti, atšaldyti ir įpilti šaukštą kamparo spirito. Laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje.

Arbatinis losjonas veidui valyti tinka ne tik po kosmetinių kaukių panaudojimo. Jis puikiai išvalo veidą ryte ar vakare, nes turi gydomųjų savybių esant bet kokiam uždegiminiam procesui, be to, sutraukia veido odos poras. Jo pasigaminimui reikėtų turėti negazuoto mineralinio vandens butelį. Jį užvirinus įpilti šaukštelį žalios arbatos (pakeliuose netinka). Vandeniui atvėsus, reikėtų įlašinti keletą lašų citrinos sulčių. Tai yra keli iš liaudiškų patarimų, kaip prižiūrėti veidą, kai kitų kosmetinių priemonių nėra ar negalime jų naudoti.