2013 birželis
2012 m. tyrinėdami Hondūro La Mosquitias srities džiungles archeologai ir filmų kūrėjai Steven Elkins ir Bill Benenson su naujausių technologijų pagalba iš lėktuvo pastebėjo senovinius griuvėsius, kurie savo geometrinėmis formomis labai panašūs į kelius, pastatus, įvairius kanalus, buvusių apdirbamų laukų kontūrus. Tai labai panašu į archeologinį dar neatrastą, bet žinomą miestą. Gal būt tai ir yra legendinio ,,Baltojo miesto“ (isp. Ciudad Blanca) griuvėsiai? Apie šį actekų miestą ir po šiai dienai sklando legendos, kad jame buvo labai daug aukso. Ir nors jokių istorinių tokio miesto egzistavimo patvirtinimų nėra, XX a. mokslininkams pavyko rasti kai kurių požymių, kurie leidžia manyti, kad dabartinėje Hondūro La Mosquitias srityje galėjo egzistuoti senovės civilizacija.
Jei mokslininkų duomenys, kas jau leidžia tuo tikėti, pasitvirtins dėl miesto buvimo Hondūro džiunglėse, vargu ar bus rasta jame tikrojo aukso dabar, nes šio miesto dar XVI a. ieškojo ispanų konkistadorai. Ir nors džiunglės beveik nepraeinamos, bet lobių ieškotojams ir vertybių medžiotojams tai ne kliūtis. Bet, jei pasitvirtins, kad tai iš tiesų yra pasimetęs Ciudad Blanca miestas, tai istorijos archyvai pasipildys dar vienu unikaliu senovės architektūros radiniu – Centrinės Amerikos tautų legendos byloja, kad tai dievo Kecalkoatlio miestas, todėl jis actekų civilizacijoje užėmė svarbią vietą.
JAV Kolorado valstijos universiteto mokslininkai lazeriniu radaru ištyrė Hondūro La Mosquitias srities džiunglėse atrastą archeologinį objektą ir pagal Lidaro atvaizdus padarė išvadą, kad tai gali būti legendinio actekų miesto griuvėsiai.
Tyrinėjimus vykdė taip pat ir Hiustono universiteto mokslininkai, kurie sukūrė skaitmeninio 3D-topologinį žemėlapį. Duomenų apdorojimo analitikai nustatė, kad vienas iš džiunglių vietovės aukštumos pokyčių aiškiai atrodo dirbtinis, nes ryškiai matosi geometrinės formos. Pagal šiuos duomenis taip pat manoma, kad tai džiunglėse pasislėpęs jei ne Ciudad Blanca, tai kitas nežinomas senovinis miestas.
Jeigu nauja informacija pasitvirtins, tai miesto atradimas prilygs Maču Pikču atradimui, kuris šimtus metų gulėjo po griuvėsiais niekam nežinomas, kol jį 1911 metais aptiko amerikiečių istorikas Hiramas Bingham.