Mįslingos Jordanijos švininės knygos

2017 kovas

01_Svinine_knyga_u_f_ru

Mokslininkai atliko paslaptingų švininių knygų, rastų vienoje Jordanijos oloje, ekspertizę… Atrodo, kad žmonija gavo tikrą Jėzaus Kristaus realybės įrodymą, atsiradusį dar jam esant gyvam. Jis yra minimas keletoje taip vadinamų švininių knygų.

Informacija apie šiuos artefaktus yra prieštaringa. Pagal vieną iš versijų, knygos buvo rastos 2008 metais vienoje iš Jordanijos olų – neva jas išplovė vanduo per potvynį. Vietinis jordanietis beduinas aptiko jas ir iškasė.

Ola, kur buvo knygos, ypatinga – pagal kai kuriuos duomenis, čia slėpėsi krikščionys dar 70-aisiais mūsų eros metais.

Jordanietis beduinas perdavė radinį savo pažįstamam iš Izraelio – taip pat beduinui, vardu Hassan Saida, kad tas organizuotų pardavimą. Pastarasis klausinėjo, konsultavosi su ekspertais. Taip apie atradimą sužinojo mokslininkai.

Pagal kitą versiją, kurią pateikė vėliau pats H. Saida, švininės knygos visada buvo pas jį. O rado jas senelis prieš šimtą metų krikščionių oloje.

02_Svinine_knyga_rasta_Jordanijoj_©whytehousereport_com 03_Svininiai_lapai_sukabinti_svinine_viela_©dailymail_co_uk

2011 metais keletas knygų pateko į britų profesoriaus-egiptologo, religinės archeologijos tyrinėtojo Deivido Elkingtono (David Elkington) ir jo žmonos Dženifer rankas ir nuo tada apie jas tapo žinoma visuomenei. Profesoriaus žinia, kad jos egzistuoja, sukėlė tikrą sensaciją, kartu ir ginčus.

Jis neatmetė galimybės, kad rastos švininės knygos gali tapti pagrindiniu atradimu krikščionybės istorijoje. Ir net užtemdyti legendinius Negyvosios jūros rankraščius, rastus 1947 metais.

,,Akimirkos, kai aš pirmą kartą paėmiau jas į rankas, pamiršti neįmanoma. Tokia sėkmė ne kasdien aplanko, ir ne kiekvieną archeologą. Juk šiuos užrašus galėjo palikti pirmieji krikščionių bažnyčios šventieji!”

Pasak mokslininkų, knygų yra 70. Vienose yra informacija apie paskutinius Jėzaus Kristaus gyvenimo metus, kitose – apie jo nukryžiavimą, prisikėlimą. Vienoje iš knygų tariamai yra Jeruzalės planas, pavaizduoti kryžiai, ant kurių buvo nukryžiuotas Jėzus ir kartu nuteisti plėšikai.

Knygų dydžiai yra skirtingi – vienos prilygtų pasui, kitos dar mažesnės. Jų lapai – švininiai, sukabinti taip pat švinine viela. Juose – daugiausia simbolių. Jie neišgraviruoti, o įlydyti hebrajų, aramėjų, senovės graikų kalbomis. Yra ir hieroglifų, piktogramų grandinės, primenančios šifrą. Ir piešiniai.

04_Svinine_knyga_©dailymail_co_uk 05_Svinine_knyga_©dailymail_co_uk

Tai ne klastotė

Preliminari metalurginė analizė parodė, kad lapai tikriausiai buvo padaryti pirmajame mūsų eros amžiuje. Tai ir davė D. Elkingtonui pagrindo manyti, kad šias knygas ,,rašė“ tie, kas tiesiogiai matė Jėzų Kristų.

Viename iš puslapių pavaizduotas žmogaus veidas. Tai jis, – spėjo mokslininkas. Ir vadino švinines knygas svarbiausiu atradimu žmonijos istorijoje.

,,Jėzaus portretas“, kaip pavadintas atvaizdas vienoje iš švininių knygų, be abejo, nėra tobulas meno kūrinys, bet vertingas pats vaizdinis įrodymas. Juk daugiau įtikinamesnių įrodymų apie Jėzaus egzistavimą nėra. Net evangelijos negali būti laikomos tokiomis, nes jos pasirodė daug metų po nukryžiavimo ir buvo grindžiamos žodinėmis istorijomis, kurias žmonės perduodavo vieni kitiems.

Beje, ar tai tikrai Jėzaus atvaizdas? Daugumos mokslininkų išvada tvirtina būtent taip ir, kadangi švininės knygos pripažintos nepadirbtomis, tai tikėtina, kad ir dėl atvaizdo bus prieita vieningos nuomonės.

Kaip įprasta, istorikai nelabai patikėjo, kad knygos su tokiais vertingais įrodymais autentiškos. Buvo spėliojama, kad yra suklastotos arba priklauso vėlesniam laikotarpiui nei paskelbta. Tai yra, ne Dievo Sūnaus gyvenimo metais, kas būtų ne taip intriguojančiai.

Neužilgo buvo gauti tyrimų, kuriuos pravedė profesorius Rodžeris Vebas (Roger Webb) ir Krisas Džeinesas (Chris Jeynes) iš Surėjaus universiteto (University of Surrey’s Nodus Laboratory at the Ion Beam Centre), rezultatai. Mokslininkai palygino knygų šviną su tuo, kurį vartojo romėnai daugiau nei prieš 2000 metų. Jo mėginiai buvo rasti kasinėjimo metu. Švinas, pasirodo, identiškas. Be to, abu mokslininkai pažymėjo, kad švininės knygos neturi net minimaliausio radioaktyvumo, kuris būdingas šiuolaikiniams pavyzdžiams dėl nesuskilusio polonio.

06_Svininiai_lapai_sukabinti_svinine_viela_©dailymail_co_uk

Ir dar. Ant knygų puslapių yra korozijos pėdsakai – tokie, kurie negalėjo susidaryti per kelis šimtus metų. Tiktai per tūkstančius. Ir suklastoti tokius pėdsakus neįmanoma jokiomis priemonėmis.

Išvada: knygos tikros – to paties laiko. Šiuo metu jos yra Jordanijoje. Švinines knygas saugo Senienų departamentas (Department of Antiquities in the Jordanian capital Amman). Jos prieinamos mokslininkams. Taigi, galimi ir nauji atradimai.

Tikėtina, kad švinines knygas tikrai iššifruos, išvers ir publikuos, kaip savo metu publikavo gana prieštaringą Judo Evangeliją. Jose jau rado gana keistą apreiškimą, kad Jėzus buvo senovės sektos narys, kuri egzistavo prieš jį bent jau tūkstantį metų, o atsirado dar karaliaus Dovydo laikais. Neva Jėzus turėjo tikslą – atkurti Saliamono šventyklą, kurioje vieną kartą žmonės pamatė tikrąjį Dievo atvaizdą.

07_Ola_kurioje_rastos_svinines_knygos_©dailymail_co_uk 08_Ola_kurioje_rastos_svinines_knygos©dailymail_co_uk