Mes gyvename Juodosios skylės viduje

2014 rugsėjis

01_Juodoji_skyle_Nuotr_NASA

Amerikos mokslininkai iškėlė neįtikėtiną hipotezę, kad visa mūsų didžiulė Visata yra milžiniškos Juodosios skylės viduje. Ši, atrodytų, fantastiška hipotezė galėtų paaiškinti daugelį neatitikimų mūsų pasaulio susikūrimo sampratoje. Indianos universiteto mokslininkas, fizikas-teoretikas Nikodem Poplawski yra steigėjas teorijos, kad visa mūsų Visata yra viduje milžiniškos Juodosios skylės, kuri savo ruožtu yra super didelėje Visatoje. Teigiama, kas Juodoji skylė – tai įėjimas į laiko-erdvės tunelį.

Amerikiečių fizikas kurdamas Visatos modelio konstrukciją rėmėsi prielaida, kad Juodosios skylės – tai erdviniai tuneliai (vadinami Alberto Einšteino kirmgraužomis), kurie tarpusavyje jungia keturių dimensijų laiko-erdvės įvairias dalis. Šiame modelyje Juodoji skylė tuneliu yra susijungusi su savo antiteze – Baltąja skyle, kuri yra kitame laiko tunelio gale. Būtent jo viduje nuolat stebimas pastovus erdvės plėtimasis. N. Poplawski padarė išvadą, kad mūsų Visata ir yra šio tunelio erdvė, kuri jungia Juodąją ir Baltąją skylę. Pasak mokslininko, toks Visatos modelis gali paaiškinti daugumą neišsprendžiamų kosmologijos problemų: tamsiąją energiją, tamsiąją materiją arba kvantinius efektus, analizuojant gravitaciją kosminiu mastu.

02_Mes_gyvename_Juodosios_skyles_viduje_Saltinis_brunchnews_com

Kurdamas savo modelio teoriją autorius naudojosi specialiu matematiniu aparatu – sukimosi teorija. Joje laiką-erdvę atstoja vientisas spindulys, kuris iškreipiamas pagal laiko-erdvės gravitacinės įtakos kreivę. Tokias kreives galima stebėti ir dabartinėmis stebėjimo priemonėmis. Todėl mus supančiame pasaulyje mes matome tik tai, ką užčiuopia mūsų jutimo organai. Todėl ir aptikti lankstų laiko-erdvės sukimąsi yra sudėtinga, tuo labiau, jei esame šio matavimo viduje. Toks modelis perša išvadą, kad kiekviena mūsų Visatos Juodoji skylė yra ne kas kita, o vartai į kitą Visatą. Tačiau nėra aišku, kiek jų gali egzistuoti super Visatoje, kurioje randasi Juodoji skylė su mūsų Visata.

Nikodem Poplawski šiai hipotezei randa ir patvirtinimą. Iš tiesų, mūsų Visatoje visos Juodosios skylės ir žvaigždės sukasi. Taip turėtų būti ir super didelėje Visatoje. Taigi, sukimosi parametrai mūsų Visatoje turi būti tokie patys, kaip ir Juodosios skylės, kurioje ji yra įsikūrusi. Todėl dalis spiralinių galaktikų turėtų suktis į kairę, o kita kosmoso erdvės priešingybė – į dešinę pusę. Ir iš tiesų, atsižvelgiant į dabartinius stebėjimo duomenis, dauguma spiralinių galaktikų sukasi į kairę pusę, o kitos, priešingos stebimos Visatos pusės galaktikos – į dešinę pusę.

03_Juodoji_skyle_Saltinis_dailymail_co_uk