Keistas reginys Ramiajame vandenyne

2014 rugsėjis

01_Keistos_sviesos_Ramiajame_vandenyne_saltinis_dailymail_co_uk

Kol kas niekas nepateikė keisto reiškinio paaiškinimo, kuris nutiko šių metų rugpjūčio 24 d. Ramiajame vandenyne. Boeing 747-8 skrido iš Honkongo į Ančoreidžą Aliaskoje (JAV). Olandų pilotas JPC van Heistas, pilotavęs lėktuvą, su įgula 10-ies tūkstančių pėdų aukštyje virš vandens pastebėjo intensyvų švytėjimą. Iš pradžių buvo manoma, kad tai žaibo tvyksnis, tačiau, praėjus keliasdešimčiai minučių, dangus tvyksnio vietoje nusidažė neįprastai ryškia raudona ir oranžine spalva. Pilotai buvo gerokai nustebę. Jie teigia, kad niekada nesusidurė su panašiu reiškiniu. Po to buvo spėjama, kad jį netoli Kamčiatkos pusiasalio galėjo sukelti milžiniškas ugnikalnio išsiveržimas, įvykęs po vandeniu.

Tačiau Tolimųjų Rytų skyriaus Rusijos mokslų akademijos Vulkanologijos ir Seismologijos instituto (ДВО РАН) mokslininkas Aleksejus Ozerov (Алексей Озеров) mano kitaip. Jis pareiškė, kad užfiksuotos keistos oranžinės ir raudonos šviesos vandenyne neturi nieko bendra su vulkanine veikla. Tai užfiksuota toje zonoje, kuri vadinama ,,tylia vieta“ – čia nėra ugnikalnių veiklos. ,,Taigi, šis grožis neturi nieko bendro su ugnikalniais” – teigia mokslininkas. Be to, nuotraukose galima įžvelgti daug šviečiančių objektų. ,,Aš nežinau, ar dabar naudojamos galingos šviesos gaudant sairą, kaip anksčiau. Jei taip, būtų galima daryti prielaidą, kad tai yra didelis žvejybos laivų susitelkimas sairos žvejybos vietoje. Nors skamba tai neįtikinamai”, – sako Aleksejus Ozerov.

02_Keistos_sviesos_Ramiajame_vandenyne_saltinis_dailymail_co_uk

Kai lėktuvas priartėjo prie anomalinės vietos, pilotai vandenyne pamatė labai ryškias raudonai oranžines dėmes, kurios ir nudažė dangų. Įgulai pranešus apie tai, ką pamatė, dispečeriai patvirtino informaciją apie keistas šviesas, kurią pateikė ir kiti pilotai, skridę pro šią zoną.

O kol kas niekas dar negali paaiškinti šio keisto reiškinio, lieka versija apie povandeninio ugnikalnio išsiveržimą, nors informacijos apie seisminio aktyvumo padidėjimą šioje Ramiojo vandenyno vietoje nebuvo pranešta.