Kaubojai ir ateiviai / Cowboys & Aliens

Filmas: Cowboys & Aliens  (2011) USA
Žanras:
Veiksmo Trileris, Fantastika, Vesternas
Režisierius:
Jon Favreau
Prodiuseriai:
Steven Spielberg, Brian Grazer, Ron Howard, Alex Kurtzman, Damon Lindelof, Roberto Orci, Scott Mitchell Rosenberg.
Aktoriai:
Daniel Craig, Harrison Ford, Abigail Spencer, Buck Taylor, Olivia Wilde, Sam Rockwell
Trukmė:
1 val. 58 min.

Vien filmo pavadinimas ,,Kaubojai ir ateiviai“ sudomins mėgstančius aštraus siužeto žanrą apie ateivius ir Laukinių Vakarų kaubojus. Filmo kūrėjai nukelia mus į 1873 –uosius metus, į tolimą New Mexico kampelį. Visų užmirštoje provincijoje gyvenantys žmonės yra įbauginti laikas nuo laiko virš miestelio danguje pasirodančiomis būtybėmis, kurios jaukia jų gyvenimą ir užkampio gyventojai nebežino ko griebtis. Pastoviai gyvena baimėje ir į atvykėlį kaubojų Džeką taip pat žiūri labai nepatikliai.

Džekas, nesuvokdamas, kad yra praradęs atmintį, nesusigaudė kas čia darosi. Jis jautė aplinkinių priešiškumą ir tai, kad jie nepatenkinti jo pasirodymu. Griežtas miestelį valdantis pulkininkas Dlarhaidas suima atvykėlį ir įkiša į kalėjimą. Ką reiškia metalinis apkaustas ant jo rankos ir kaip jis atsirado – paaiškinti Džekas pats sau negali. Tačiau, palaipsniui atmintis sugrįžta, jis pradeda prisiminti praeities įvykius. Džekas ir pulkininkas suvokia, kad abu saugo paslaptį, kuri gali tapti pagrindiniu ginklu kovoje prieš ateivius. Kai miestelį užpuola ateiviai, kurie Žemės užkariavimą nusprendė pradėti būtent nuo Laukinių Vakarų žemių, jie net nenutuokė, kad klajūnas taps pagrindiniu miestelio ginklu kovoje su jais.

Filmas sujungia laukinių Vakarų vesterno tradicijas su šiuolaikinėmis technologijomis, todėl jame netrūksta įspūdingų specialiųjų efektų, kurie padaro jį patrauklų ekstremalesnių pojūčių kino mėgėjams.