Kaip atrodys išrinktasis

2012 birželis

Ne paslaptis, kad vestuvėse visų akys pirmiausia krypsta į jaunikį ir jaunąją. Ir kadangi jie yra svarbiausi šios šventės dalyviai, todėl visiems viskas svarbu ir įdomu: ne tik jų meilės istorija, bet taip pat ir jų apranga. Nuotaka šioje šventėje visuomet būna lyg karalaitė, bet nereikia pamiršti, kad be princo šalia, jos veide nebūtų tokios laimingos šypsenos.

Vestuvių pasiruošime svarbu ne tik nuotakos suknelė, bet taip pat ir tinkamas jaunikio kostiumas. Pora, be abejo, gerokai prieš vestuves aptaria kaip norėtų atrodyti, kuo abu vilkės vestuvinę dieną, pasirenka rūbų stilių, derina jų spalvas.

Jaunojo apranga paprastai yra tradicinis klasikinis vyriškas kostiumas, rečiau renkamasi frakus ar smokingus. Kostiumas yra labiau praktiškesnis bei patogesnis rūbas, be to, jis tinka prie bet kokios jaunosios suknelės – ar tai būtų trumpa pūsta, ar undinėlės modelio ilga suknutė ir pan. Renkantis vyrišką kostiumą, skirtingai nei vestuvinę suknelę, yra žinoma, kad jis, turbūt, bus dėvimas dar ne vieną kartą. Reikėtų pagalvoti, kokių progų gali būti ateityje. Jei numatomos artimųjų giminių, draugų būsimos šventės, įvairūs jubiliejai ar kitokios ceremonijos, tuomet ir savo vestuvinį kostiumą galima rinktis prašmatnesnį. Tai reiškia, kad ir audinys, švarko detalės gali būti daugiau skirtos proginėms iškilmėms. Bet jei jokių didesnių švenčių nenumatome, tuomet reikėtų rinktis praktiškesnį kostiumą, kad jis tiktų daugiau ir kasdieniam gyvenimui, gal apsilankymui teatre, gimtadienyje ar savo biure dirbant.

Ne tik kostiumo modelis yra svarbu, bet ir jo spalva. Tradicinė juoda spalva dažnai užleidžia vietą kiek šviesesnėms spalvoms. Populiarūs pilki, kiek mažiau rusvi atspalviai. Kostiumo spalva taip pat priklauso ir nuo žmogaus charakterio. Griežtesnių pažiūrų, daugiau besilaikantis klasikinių tradicijų vyras, dažniausiai pasirinks tamsų kostiumą ir standartinius aksesuarus. O šiuolaikiškas, nebijantis naujovių bei įvairumo, greičiausiai norės klasikinio švarko su kokiom nors įdomesnėm detalėm, pav., blizgiais atlapais, įmantresnėm kišenėlėm ir pan. Jis taip pat greičiausiai pasirinks ir kitokią kostiumo spalvą nei juodą. Kostiumo spalva taip pat dažnai pasirenkama ir pagal metų laiką, nes vasarą daugiau norisi šviesesnių ir švelnesnių spalvų.

Dėmesio prie vestuvinio kostiumo reikalauja ir marškiniai. Šiuo atveju klasika lieka nenugalima – balta spalva nepakeičiama. Tik audinys turėtų būti kuo natūralesnis, kad jo sudėtyje būtų daugiau medvilnės pluošto. Vilkimi marškiniai turi būti patogūs ir malonūs, nes vestuvės trunka ne vieną valandą, o persirenginėti suprakaitavus, nelabai bus galimybių. Tradicinius baltus marškinius papuoš sąsagos ir tinkamai parinktas kaklaraištis ar varlytė. Batai, be abejo, turi derėti prie kostiumo ir turėtų būti tik nauji.