Jei gavome pakvietimą į vestuves

2012 balandis

Vestuvių tradicijos visais laikais vienaip ar kitaip išlieka klasikinės. Pora, nusprendusi sujungti savo gyvenimą vestuvine santuoka, beveik visada organizuoja šventinį atžymėjimą, kuris neapsieina be svečių. O mes noriai dalyvaujame giminių, draugų ar pažįstamų vestuvėse, nes tokia proga ne kasdien galime pasilepinti. Jei anksčiau daugumoje užtekdavo žodinio pakvietimo, tai dabar yra įprasta gauti raštišką kvietimą į vestuves.

Tad, gavę pakvietimą į vestuves net ir iš labai artimų žmonių, be abejo, pirmiausia padėkojame ir tuo pat metu turėtume patvirtinti, kad dalyvausime tokioje garbingoje šventėje. Jei turime priežasčių neatvykti, tuomet būtinai reikia perspėti  vestuvių šeimininkus.

Šiais laikais madingi teminiai gimtadieniai ar šiaip vakarėliai, todėl atidžiai perskaitykime pakvietimo turinį ir nenustebkime, jei jaunieji nurodys dress code (aprangos kodas). Juk vestuvės gali būti ne tik klasikinės, – mėgstantys originalumą, gali pateikti ir siurprizą svečiams. Pavyzdžiui, gal bus pageidaujama, kad visi vyriškos giminės svečiai būtų tik su smokingais ir pan. Jei būsimieji jaunieji nori atšvęsti neįprastai, vestuviniame pakvietime tai bus nurodyta.

Jei kvietime dress code nėra nurodytas, tuomet vis tiek kiekvienas pagalvojame kuo apsivilksime. Šiais laikais įvairiuose proginės aprangos salonuose populiaru ne tik vestuviniai rūbai jauniesiems, bet ir svečiams. Galima pasirinkti ir vakarinių, ir kokteilinių suknelių. Taip pat ir vyrams yra pasirinkimas, pradedant klasikiniu kostiumu, frakais, smokingais ir t. t. Net ir tinkamus aksesuarus galima taip pat pasirinkti proginiuose salonuose.

Pravartu pasitikslinti ar vaikus palikti namuose, ar pasiimti su savimi. Kartais pakvietime būna nurodytas ir vaikiškas meniu, tuomet savaime suprantama, kad savo atžalas galime pasiimti kartu. O jei jokių užuominų apie tai nėra, mandagumas reikalauja apie tai pasiteirauti.

Ir nepamirškime – į vestuves einame su gėlėmis. O dėl dovanos, tai dabar labai populiarūs vokeliai su tam tikra pinigų suma. Tai praktiška dovana tiek jauniesiems, tiek patogi svečiui, nes nereikia sukti galvos ką padovanoti. Tik patys artimieji gali žinoti ko pageidautų jaunieji ir kas malonu jiems būtų gauti dovanų.

Turbūt niekas nepamirštame, kad vėlavimas yra bloga savybė, o tuo labiau į vestuves. Kur bebūtume pakviesti, ar į vestuvių pradžią – bažnyčią, santuokų įregistravimo rūmus, ar tiesiogiai į pokylį, – vėluoti nevalia.

Dažniausiai, atvykus į vestuvinę vakarienę ar pietus, randame kortelę su nurodyta mums vieta. Patiktų ji mums ar ne, sutikime su viskuo. Ir visai nejuokinga paminėti, kad savo elgesį ir saikingą vaišinimąsi stipresniais gėrimais reikėtų sekti/kontroliuoti. Jei visos smulkmenos bus apgalvotos, tai ir šventė bus šauni.