Havajų rojaus sala – Maui

2012 gruodis

Kad Havajai ar Aloha išvertus reiškia žodį – pasveikinimas ar šypsena, galima suprasti ir patikėti vos tik nukėlus koją iš lėktuvo ant taip vadinamos rojaus žemės. Šypsena havajiečio veide, ypač pamačius užsienietį, yra įprasta, todėl jau pirmas įspūdis apie Havajus susidaro malonus. Čia atvykę tikisi rasti ramų poilsį taip išgirtoje egzotiškoje aplinkoje.

Šiltas klimatas, Ramiojo vandenyno bangos su viliojančiais paplūdimiais, labai įvairia augmenija – tai Havajai. Šią šalį-salyną sudaro 132 salos, tačiau didžioji jų dalis yra negyvenama. Viena iš labiau žinomų ir lankomų turistų – Maui sala. Ji yra antroji pagal dydį Havajų sala. Maui pasižymi gamtos įvairove, nes skirtingose salos dalyse klimatas yra labai skirtingas.

Kaip ir visi Havajai, taip ir Maui sala traukia turistus. Čia galima pasikaitinti karštam paplūdimy, pasimėgauti žydru vandeniu, ypatingai ši sala traukia burlentininkus ir banglentininkus, nes čia yra pilna laisvė ekstremaliam sportui  ant didelių bangų. Mėgėjams nardytojams taip pat yra kas veikti.

Maui salos pakrantes yra pamėgę kuprotieji banginiai iš Aliaskos. Jie kasmet čia atplaukia, įveikdami daugiau nei penkis su puse tūkstančio kilometrų tam, kad peržiemotų šiltuose Havajų vandenyse. Be to, jie čia poruojasi ir atveda jauniklių. Saloje įrengtas ir banginių stebėjimo centras. Maui sala yra išgarsėjusi ir rengiamais banginių festivaliais.

Maui sala vilioja ne vien paplūdimiu: atogražų miške gausu įvairios augmenijos, čia galima pasimėgauti vėsa bei lengvu lietumi, o slėniuose pasigrožėti ne tik žydinčiomis orchidėjomis, bet ir kavamedžių, ananasų, makadamijų, cukranendrių, apelsinų bei kt. žmonių prižiūrimais laukais – šioje saloje be turizmo verčiamasi ir žemės ūkiu.

Haleakalos ugnikalnis, siekiantis daugiau nei 3000 m aukštį – labai svarbi vieta ne tik svečio akimis. Šis vulkanas snaudžia jau daugiau nei du šimtus metų, jis mielai lankomas turistų, bet mokslininkai pastoviai yra budrūs. Haleakalos viršukalnėje įkurtas svarbus astronominių tyrimų centras – čia yra Haleakalos observatorija. Haleakalos nacionalinis parkas turistus vilioja gražiais gamtovaizdžiais vulkano prieigose, romantikos ir žygių ieškantys atvykėliai mėgsta čia sutikti saulėtekį, nes, ypač saulei kylant, šioje vietoje atsiveria nekasdieniai vaizdai po kraterių pasaulį. Be to, nuo paukščio skrydžio galima pasigrožėti ne tik Maui salos grožybėmis, bet ir  pro šalį plaukiančiais debesimis.

Maui sala, kaip ir kitos panašios Havajų vietos, yra gausiai lankoma ne tik atostogautojų, čia atvažiuoja žmonės tuoktis, praleisti medaus mėnesį ar net apsigyventi. Kadangi sala priklauso JAV, tai ir turistų tarpe daugiausia amerikiečių: kas atostogauja, kas net žmonos ieško, o kiti domisi nekilnojamuoju turtu. Pastarojo kainos kyla, nes ir iš tikrųjų yra nemažai norinčių čia apsigyventi, daugumoje planuojančių yra būsimi pensininkai, norintys senatvėje įsikurti prie šilto Ramiojo vandenyno ir žaliuojančių palmių. O šiaip saloje pastoviai daug atvažiuojančių praleisti laiką, nes Maui saloje tam yra visos sąlygos, net egzotinės.