Get the Gringo

Filmas: Get the Gringo (2012) USA
Žanras: Veiksmas, Trileris, Drama
Režisierius: Adrian Grunberg
Aktoriai: Mel Gibson, Peter Stormare, Bob Gunton, Dean Norris, Kevin Hernandez, Sofía Sisniega, Scott Cohen, Dolores Heredia, Stephanie Lemelin, Patrick Bauchau, Gerardo Taracena, Jesús Ochoa, Peter Gerety, Daniel Gimenez Cacho, Aaron Cohen, J.J. Perry, Tenoch Huerta, Denise Gossett, Gustavo Sanchez Parra, Zak Knutson, Tom Schanley, Roberto Sosa, Jace Jeanes, Omar Ayala, Paloma Arredondo, Fernando Becerril, Clayton J. Barber, Manuel Domínguez, Dalibor Jajcanin, Boris Milaszenko, Blue Demon Jr, Aarón I. Campos, Charlotte Biggs.
Trukmė: 1 val. 35 min.   
Scenarijaus autorius: Mel Gibson

Puikus ekstremalus nuotykinis filmas ,,Get the Gringo“ Lietuvoje dauguma žino kaip ,,Sumautos atostogos Meksikoje“. Mel Gibson pats finansavo filmo pastatymą ir puikiai atliko aktorinį darbą. Žymus Holivudo aktorius, viena iš ryškiausių kino pasaulio žvaigždžių parašė scenarijų veiksmo trileriui, pasakojančiam apie vyruką iš nusikalstamo pasaulio ir užsiimančio rizikingais juodais darbeliais. Gyvenimo būdo pasirinkimas priveda jį iki kraštutinės ribos – savęs išlikimo.
2012 – ųjų metų viena iš Holivudo naujienų – filmas ,,Get the Gringo“ tikrai patenkins ekstremalių pojūčių mėgėjų lūkesčius, o tuo labiau tuos, kuriems ne patinka Mel Gibson, o labai patinka.

Filme ,,Get the Gringo“:

Besislapstantis po svetimais vardais, pagrindinis filmo herojus gyvena dirbdamas nusikalstamus darbus. Tačiau vienas kartas nemelavo – užsakymas pervežti per Meksikos sieną 2 mln. JAV dolerių jam pavirto kietu riešutėliu. Korumpuoti policijos pareigūnai pasisavina milijonus, o patį filmo herojų pasodina į Meksikos kalėjimą, kuriame į jį visi žiūri kaip į Gringo (baltaodį atvykėlį). Tokio žiaurumo ir klaikių išlikimo sąlygų jis nesitikėjo, kur ir orumas, ir gyvybė priklauso nuo pinigų … Tačiau Mel Gibson personažas, pasitelkdamas savo sumanumą bei kumščius, neprapuola. Pažintis su mažu devynmečiu berniuku jam buvo reikšminga – jis gavo patarimus kaip išgyventi, bent lengviau, tokiomis kalėjimo sąlygomis. Veiksmas dar labiau pradeda rutuliotis tuomet, kai svarbiausiam nusikaltėlių bosui prisireikė kepenų donoro ir jam tiko tik mažasis Mel Gibson pažįstamas. Gringo širdyje sujudo – atbudo jausmas apginti mažą, silpnesnį žmogų… O kita pusė nusikaltėlių-užsakovų ieško savo milijonų…

Filmas ,,Get the Gringo“ kupinas ne tik įtampos, jame nestokojama ir humoro – Mel Gibson charakterio bruožas. Šis kino filmas buvo filmuojamas JAV Teksaso valstijoje ir Meksikoje, Verakruze. Didžioji filmo dalis nufilmuota Ignacio Allende kalėjime.