Ernis / The Wolverine

Filmas: The Wolverine (2013) USA, Australia
Žanras: Mokslinis, Fantastinis, Veiksmas
Režisierius: James Mangold
Aktoriai: Hugh Jackman, Famke Janssen, Brian Tee, Will Yun Lee, Hiroyuki Sanada ir kt.
Trukmė: 1 val. 26 min.

Loganas (akt. Hugh Jackman) – neįprastas žmogus: stiprus ir nepažeidžiamas, lėtai sensta. Jis daug gyvenime matęs, daug kentėjęs. Jis prarado artimus žmones: tėvą, kai buvo dar mažas, kare prarado ištikimus draugus, taip pat ir mylimą merginą. Lydimas praeities šešėlių, jo gyvenimas virto į begalinę kančią, o prakeiksmu tapo nemirtingumas.

Loganas atsiskyrėliškai gyvena atokiame Kanados provincijos kampelyje, piktnaudžiauja alkoholiu. Kartą miške Loganas randa paliktą, sužeistą apnuodyta strėle, mirštantį lokį ir patraukia į miestelį sužinoti ir nubausti tuos, kas tai padarė. Vietiniam bare jis sutinka ieškomus medžiotojus ir susipažįsta su japone Yukio (akt. Rila Fukushima), kuri ne tik puikiai išmano kovų meną, bet ir gali nuspėti ateitį, tiesa, jos vizija apsiriboja ties mirties riba.

Yukio papasakoja Loganui, kad jau metai kaip ji jo ieško, pasiųsta japono Yashidos (akt.Haruhiko Yamanouchi). Pasirodo, kad tai senas Logano pažįstamas, kuris Antrojo pasaulinio karo metu išgelbėjo jį iš įkalinimo giliame šulinyje. Savo ruožtu Loganas išgelbėjo gyvybę japonui nuo atominio sprogimo Nagasakyje. Šiuo metu Yashida sunkiai serga ir prieš mirtį nori pamatyti Loganą bei jam atsidėkoti – dovanoti mirtingumą.

Loganas vyksta į Japoniją. Čia jo laukia nauji išbandymai – jam tenka susidurti su Jakudzos mafija, išbandyti vaistus, kurie stabdo ląstelių regeneraciją, iš naujo kęsti skausmą. Loganui tenka kovoti su gerai ginkluotais žmonėmis. Kuo daugiau jis pažeidžiamas, tuo labiau tampa pavojingesniu ir negailestingu. Kadaise tapęs nemirtingu mutantu, ar galės Loganas vėl būti mirtinguoju žmogumi?..