Cochno akmens simbolių paslaptis

2016 rugsėjis

01_Cochno_akmuo_©_ancient_origins_net 02_Cochno_akmuo_©_ancient_origins_net

Archeologai planuoja visiškai pašalinti nuo Cochno akmens žemės apnašas ir nukopijuoti ant jo esančius keistus piešinius, kad galėtų pasidalinti informacija su kolegomis. Tokiu būdu, manoma, prisidės daugiau mokslininkų prie paslapties atskleidimo ir galbūt bendros pastangos duos rezultatų, kad įdomus radinys neliktų dar viena istorijos neįminta mįsle.

Cochno akmuo buvo aptiktas 1887 metais. Atkasė jį archeologas James Harvey viename Škotijos ūkyje netoli Clydebank miesto Vakarų Danbartonšyre.

Radinys tapo sensacija ir piligrimystės vieta. Ir nenuostabu: ant akmens plokštės, kurios dydis apie 13×8 metrų, yra beveik šimtas simbolių – spiralių, taškų, apskritimų, pusrutulių. Kažkas jais padengė šį akmenį. Ir kaip minimumas prieš 5 tūkstančius metų.

Mokslininkai nuo seno suka galvas, bandydami suprasti piešinių prasmę ir tikslą. Jie išskyrė juos baltais dažais, gaudami pilną ir aiškų vaizdą. Bet dar iki 1965 metų buvo niekas neaišku. Svarstė, kad galbūt plokštė buvo naudojama kažkokių ritualinių apeigų tikslais. Arba, kad ant jos pavaizduotas kažkokios vietovės žemėlapis.

1965 metais plokštė buvo uždengta, kad liktų išsaugota identiška ateities kartoms, nes britų džentelmenai ir ponios, atvykdami pažvelgti į paslaptingą Cochno akmenį, senovės kūrinį pradėjo ,,pildyti“ šiuolaikiškomis interpretacijomis, pavyzdžiui, ,,Džonas ir Merė buvo čia“.

Ne per seniausiai vėl pradėta tyrinėti akmenį: buvo atidengtas nedidelis plokštės plotelis. O šiuo metu pradėtas jau didesnio masto mokslinių tyrimų projektas The Cochno Stone project, kurį organizavo University of Glasgow Archaeology Department archeologai, remiami Factum Foundation for Digital Technology fondo. Numatoma apnuoginti visą akmenį, kad galima būtų atidžiai nukopijuoti visus vaizdus ir padaryti 3D artefakto kopiją.

Informacija apie kasinėjimus vėl atnaujino susidomėjimą Cochno akmeniu. Ir pirmieji atsiliepė ufologai, kurie mano, kad ant plokštės tikrai yra žemėlapis – tik ne kažkokios vietovės, o žvaigždžių. Kadangi kai kurie simboliai yra labai panašūs į schematinius žvaigždžių vaizdus su planetų orbitomis aplink jas.

Ufologai: Kas sukūrė? Ateiviai tikriausiai, kurie dėl kažkokios priežasties liko Žemėje. Galbūt patyrė avariją. Tačiau nusprendė palikti informaciją apie save – žemėlapio forma. Negalima atmesti tikimybės, kad jame yra nurodyta kur ieškoti jų  planetą.

Beje, yra viena keistenybė: be simbolių ant akmeninės plokštės yra vaizdai pėdų su keturiais pirštais. Mūsų planetoje keturpirščiai humanoidai nesiveisia.

Ir dar: Cochno akmens amžininko Stounhendžo – megalitinės struktūros Anglijos pietuose paskirtis ne mažiau paslaptinga. Kas žino, gal jie abu yra vienų rankų darbas?.. Keturpirščių rankų…

03_Ant_Cochno_akmens_©_ancient_origins_net 04_Cochno_akmuo_©_ancient_origins_net