2011 liepa
Šiuolaikiškas gyvenimo tempas yra labai greitas ir aktyvus, jis diktuoja savo sąlygas visose srityse, taip pat ir aprangos madoje. Moterys nebenori sėdėti namuose, dirba, vysto savo verslus, dalyvauja visuomeniniame gyvenime. Mažiau reikia naminių apdarų, vakarinio garderobo. Todėl keičiasi ir poreikis rūbams bei požiūris į juos. Paklausūs tapo daugiau praktiški ir patogūs drabužiai. Mada turi klausyti savo gerbėjų reikalavimų ir tenkinti jų norus.
Tai greitai suprato dar būdamas jaunas dvidešimties metų amerikiečių dizaineris Calvin Klein. 1968 metais jis pristatė savo prekės ženklą.Taip atsirado Calvin Klein mados namai. Jo kuriami modeliai tapo labai populiarūs ypač jaunimo tarpe. Vadovaudamasis praktiškumo taisykle, dizaineris vienas iš pirmųjų pripažino, kad džinsai gali būti ne tik darbo rūbai, skirti tik amerikiečių fermeriams ir darbininkams. Tai labai patogus rūbas, tinkantis visur. Jo nuomonė pasiteisina, nes džinsai neišeina iš mados, juos nešioja ir jauni, ir vyresni žmonės. Pats dizaineris aktyviai reklamavo šį rūbą, pernai jo modeliuojamus džinsus demonstravo Holivudo žvaigždė Eva Mendes.
Calvin Klein modeliuose visada vyrauja paprastumas ir patogumas. Jo modeliai daugiau natūralūs, mažai puošybos. 2003 metais Calvin Klein išsiskyrė su savo partneriu Bari Schwartz ir Calvin Klein mados namai buvo parduoti. Tuometiniai kritikai nuogąstavo, kaip tai paveiks tolimesnę kompanijos veiklą. Tačiau ant vadovaujančio podiumo išėjo jaunas brazilas Francisco Costa. Šis perspektyvus dizaineris nuo 2002 metų dirbo kartu su Calvin Klein, gerai išmoko jo pamokas ir yra bendramintis rūbų modeliavimo srityje. Nuo 2003-ųjų metų Francisco Costa yra Calvin Klein mados namų moteriškų rūbų kūrybos direktorius. Jis ir toliau tęsia darbą, laikydamasis buvusių ir esamų šių namų stiliaus principų – minimalizmas ir natūralumas. ,,Nieko nereikalingo” – mėgstamas ir kartu griežtas Francisco Costa posakis. Jo kuriami modeliai yra paprasi, įdomūs ir susilaukia gero kritikų įvertinimo.
Gimęs Brazilijoje, Francisco Costa į Ameriką atvyko 1985 metais net nemokėdamas anglų kalbos. Noras gyventi Niujorke, domėtis ir pačiam dalyvauti mados, rūbų kūrimo pasaulyje – visa tai viliojo ir suteikė jėgų įsitvirtinti Amerikoje. Jis pradėjo lankyti anglų kalbos kursus, įstojo į mados technologijos institutą FIT. Kadangi šeima nėra iš turtingųjų, lėšų pragyvenimui teko ieškotis pačiam be niekieno pagalbos. Teko dirbti vienos pasiturinčios ponios Iš Long-Ailendo namuose, vedžiojant jos šunis pasivaikščioti. Taip pat į jo darbo pareigas įėjo ir rūbų tvarkymas. Darbas jam patiko, nes ši moteris labai domėjosi mada, jos garderobas buvo gana turtingas, tiesiog perkrautas begale madingų drabužių. Daug Chanel rūbų, dešimtys Fendi kailinių ir tūkstančiai batų – visa tai buvo labai įdomu. Pamišusios dėl mados ponios garderobas buvo kaip pamoka būsimajam dizaineriui. Su ja buvo aptarinėjamos mados tendencijos ir visa tai buvo gera praktika, pirmasis darbas Amerikoje, galima sakyti, susijęs su mada.
Jau nuo vaikystės Francisco Costa stebėjo rūbų siuvimą. Jo motina Brazilijoje turėjo nedidelį vaikiškų drabužių siuvimo fabriką, kur jis atlikinėjo smulkius jam skirtus darbus. Mama išmokė naudotis žirklėmis ir rūbų gaminimo mokslus būsimasis dizaineris pradėjo nuo lėlių siuvimo. Puikų bendravimą su žmonėmis jis taip pat paveldėjo iš motinos. Jai mirus, verslą perėmė tėvas. Fabrikas dirba ir iki šiol.
Francisco Costa yra dirbęs ir Gucci madų namuose. 2003 metais gavęs pasiūlymą dirbti Calvin Klein, neabejodamas sutiko. Buvęs šių namų įkūrėjas Calvin Klein jį labai palaikė ir dar daug metų dirbo čia kūrybos konsultantu. Francisco Costa sako, kad tęsti pirmtako darbą nėra taip paprasta, nes Calvin Klein viską darė pats, be to, labai profesionaliai. Norint palaikyti savitą šių namų stilių, reikia stengtis.
Kurdamas 2011-2012 metų rudens-žiemos rūbų kolekciją Francisco Costa norėjo pabrėžti savo kūrybinių minčių savitumą. Nors Calvin Klein namuose minimalizmas modeliuose – vos ne taisyklė, dizaineris paryškino komforto įvaizdį. Juose pabrėžiami klasikiniai siluetai, daug jaunatviškumo, sportinio stiliaus elementų. Dienos rūbams pritaikytos švelnios pastelinės spalvos, vakariniams – neutralūs metalic atspalviai. Šioje rudens-žiemos kolekcijoje Francisco Costa paryškino ne modelių papuošimą, o daugiau patį audinį, jo faktūrą, iš kurio yra pasiūtas rūbas. Vienas iš pirmųjų ant podiumo pasirodė paltas-varpas, tamsiai pilkos, beveik juodos spalvos, siūtas iš alpakos. Atrodo visai paprastas, bet patrauklus. Arba klasikinės baltos suknelės, pagyvintos odos įsiuvais. Neperkrauti modeliai sulaukė gero mados kritikų įvertinimo. Francisco Costa ir toliau tęsia savo darbą, vadovaudamasis natūraliu paprastumu ir minimalizmu, kas ir būdinga CALVIN KLEIN mados namams.