Budos statuloje rasta mumija

2015 vasaris

01_Saltinis_liviaspacedotcom_wordpress_com

Budos statulos viduje, datuojamoje XI-XII a., Nyderlandų mokslininkai atrado vienuolio mumiją, pranešė Daily Mail. Ji kompiuteriniu tomografu buvo aptikta Meanderio medicinos centre (Olandija), kur darbavosi Drentso muziejaus specialistai. Manoma, kad meditacinėje pozoje sustingusio žmogaus palaikai yra Kinų meditacijos mokyklos mokytojo, budistų meistro Liuquan‘o palaikai. Kūnas statuloje rastas be vidaus organų, tačiau kartu buvo aptikti keli ritinėliai kinų rašmenimis išmarginto popieriaus. Kiniškas tekstas bus iššifruotas ir įtrauktas į Liuquano monografiją, kurią dabar universitetas ruošia išleidimui. Atlikus kompiuterinę tomografiją, mumija buvo nugabenta į Budapeštą, kur iki 2015 m. gegužės ji bus eksponuojama Vengrijos nacionaliniame istorijos muziejuje.

Tai ne pirmasis toks radinys. Prieš tai Mongolijoje aptikti lotoso poza sėdinčio žmogaus palaikai. Teigiama, kad apie 200 metų turinti mumija priklauso buriatų budistų lamai Daši-Doržo Itigilovui.

Daugelis budistų tiki, kad tokie guru kaip Liuquano iš tikrųjų nemirė, o tiesiog perėjo į  ypatingą aukštesnę meditacijos būseną.

02_Saltinis_twitter_com 03_Saltinis_newscientist_nl