Aptiktos gyvybei tinkamos planetos

2013 balandis

01_Aptiktos_gyvybei_tinkamos_planetos

NASA mokslininkai Kepler kosminio teleskopo pagalba atrado dvi planetas, kuriose gali būti sąlygos gyvybei, teigia žurnalas Science. Lyros žvaigždyne 1200 šviesmečių nuo Žemės centro, aplink žvaigždę Kepler 62 skriejantys objektai yra taip vadinamoje ,,gyvenamojoje zonoje“. Naujosios planetos, pavadintos Kepler 62F ir Kepler 62E, yra didesnės už mūsų Žemę.

Kepler 62E tariamai yra padengta tankiais debesimis, šiltu ir drėgnu klimatu, o jos paviršių dengia vandenys. Antroji planeta – Kepler 62F, atrodo, yra padengta ledu.

NASA „Kepler“ tyrimų programos mokslinis vadovas Billas Boruckis (William Borucki) pažymėjo, kad šios dvi planetos yra labiausiai tinkamos gyvybei iki šiol visų atrastųjų. Tačiau dar nėra tiksliai žinoma, kaip atrodo šie objektai ir ar gali būti juose gyvybė, tam būtini tolimesni tyrimai.

Nuo 2009 metų  Kepler aptiko daugiau nei 2500 planetų, kur galėtų egzistuoti gyvybė, tačiau, pasak Billo Boruckio, Kepler 62E ir Kepler 62F šiuo metu labiausiai tikėtinos kandidatės.

CNN – populiariausias Amerikos žinių kanalas taip cituoja Aplinkos tyrimų instituto Sonomoje (Kalifornija) mokslininko Thomas Barclay žodžius: ,, … atsižvelgiant į šiuos atradimus, mūsų Žemė atrodo vis mažiau ir mažiau išskirtine vieta“.