Aktualusis Marsas

2013 balandis

01_Marsas_Nuotr_NASA 02_Marsas_Nuotr_NASA

Ar gali būti gyvybė Marse? 2011 metų lapkričio 26 dieną kosmoso agentūra NASA į raudonąją planetą pasiuntė marsaeigį „Curiosity“. Aparatas Marso paviršių pasiekė 2012 m. rugpjūčio 6 d. ir nuo to laiko sugebėjo perduoti mokslininkams daugybę naudingos informacijos, kuri padės daugiau sužinoti apie šią planetą ir taip dominantį klausimą – ar yra gyvybė Marse?

Visiškai įmanoma, kad Marse įvyko globalinė katastrofa, gal didelė ligos epidemija, galbūt net branduolinis karas. Kad liko kažkas iš marsiečių, sunku patikėti, bet tai irgi įmanoma. Mokslininkai, kurie laikosi ateivių versijos, yra tos nuomonės, kad Marso technologijos leidžia jiems gyventi planetos viduje. Jei tai pasirodytų tiesa, tai tuomet, kai žemiškieji prietaisai galės tirti raudonosios planetos gelmes, galbūt ir bus atrasta kita, labiau išsivysčiusi civilizacija.

Neatmetama ir tokia galimybė, kad marsiečiai galėjo persikelti į vieną iš Marso palydovų ar net persikelti į kitą planetą. Yra net versija, kuria patikėti sunkiausia. Pasak jos, marsiečiai jau seniai persikėlė į mūsų planetos gelmes arba į nežinomas vandenyno gelmes. Ir tai jie dažnai pasirodo video kamerų objektyvuose su savo NSO. Tačiau, kur bebūtų raudonosios planetos gyventojai, jie, atrodo, nenusiteikę priešiškai, net ir po to, kai „Curiosity“ palietė jų planetos paviršių. NASA mokslininkai neatmetė susitikimo su nežemiškomis civilizacijomis galimybės ir savo ruožtu tam yra pasiruošę.  

Deja, mums dar teks palaukti susitikimo su šios tolimos planetos gyventojais, tuo labiau, kad net mūsų žemiško aparato pasirodymas neišprovokavo dviejų protingų civilizacijų susitikimo. Ar marsiečiai bus tokie ramūs ateityje, dar teks sužinoti, nes Marso tyrinėjimas nesibaigia. Artimiausi NASA planai – išsamus paslaptingų struktūrų ir žemiau paviršiaus tyrinėjimas. Šis mokslinių tyrimų projektas plėtojamas ir gerai finansuojamas, tuo rūpinasi Amerikos vadovybė ir NASA.

Kai kurie tyrinėtojai ir nepriklausomi mokslininkai mano, kad tokia didelė finansinė investicija mokslinių tyrimų plėtrai raudonojoje planetoje skiriama ne be  priežasties, paprastai nesėkmingi projektai nefinansuojami. O drąsių ufologų nuomone, išsivysčiusių šalių vadovybės jau netgi kontaktuoja su marsiečiais ir net atlieka bendrą raudonosios planetos tyrinėjimą.